banner51

Kariyerini Sokakta Yaptı

Kenan Işık'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" adlı yarışma programı, unutulmayacak bir yarışmacıyı ağırladı. Yarışmaya İstanbul'dan katılan ve bir kitapçıda çalışan Fatih Görkem, 8 Oscar ödüllü "Slumdog Millionaire" filmindeki Jamal Malik'i hatırlattı.

3 ayrı üniversiteyi kazanan ancak diploma almak istemediği için üçünü de yarım bırakan Fatih Görkem, "Yaşadığım hayatı bırakıp üniversite sıralarında vakit kaybetmek istemedim. Sokaktan öğreniyordum, sokakta çalışıyordum. Günümün büyük bölümü sokakta geçiyordu. Kariyer yapmak istemedim" diye konuştu.

Sokağın her zaman hayatının bir parçası olduğunu ve 7-8 ay bilfiil sokakta yaşadığını söyleyen Görkem, iyi de bir yarışma çıkardı. 

 
PİNOKYO YAKTI!
60 bin TL değerindeki soruyu da bilen Görkem, 125 bin TL'lik soruda zor bir karar verdi.
 
Soru, "Carlo Collodi'nin 'Pinokyo' adlı kitabının orijinal halinde Pinokyo'nun sonu nasıl biter?" şeklindeydi. Seçenekleri akıl yürüterek eleyen Görkem'in cevabı yanlış çıktı. Yarışmadan 15 bin TL ödülle ayrılan Görkem, izleyenlerin beğenisini kazandı.
 
SLUMDOG MILLIONAIRE
Danny Boyle'un Slumdog Millionaire filmi, Hindistan'ın yoksul mahallelerinde yetişmiş Jamal Malik'in yaşadıklarından yola çıkarak "Milyoner" yarışmasında verdiği yanıtlarla elde ettiği başarıyı anlatıyor. Film, "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" dahil 8 Oscar kazanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2012, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER