Kadroda Bir Türk Oyuncu Daha

Kıbrıslı Türk aktör Tamer Hassan’ın Game of Thrones'un yeni bölümlerinde yer alacağı doğrulandı.

Kadroda Bir Türk Oyuncu Daha
6. sezonu merakla Game of Thrones’da ikinci kez Türk oyuncu rol alacak. Daha önce pek çok önemli yapımda rol alan 47 yaşındaki başarılı aktör dizide Dothrakilerin yeni liderini canlandıracak. Altıncı sezonu Nisan ayında HBO kanalında yayınlanacak dizi hakkında konuşan Londra doğumlu Kıbrıslı Türk aktör Tamer Hassan, “(Yeni sezonda) Beni çokca göreceksiniz” dedi. Yeni sezonun çok heyecanlı geçeceğini vurgulayan Hassan, oynayacağı rol için Dothraki dilini öğrendiğini, bunun ise başlı başına bir iş olduğu belirtti.
 
 
Tamer Hassan televizyon ve sinema dünyasında yeni bir isim değil. Aktör daha önce ünlü dizi NCIS, 24, Dracula gibi dizilerde ve Batman başlıyor (Batman Begins) ile 2010 yapımı Titanların Savaşı (Clash of Titans) filmlerinde oynadı.
 
 
George R. R Martin’nin kitaplarından esinlenen Game of Thrones’da daha önce Sibel Kekilli rol almıştı.
 
Shae karekterini canlandıran Sibel Kekilli, 2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin 1 bölümünde konuk oyuncu olarak katıldıktan sonra ikinci sezonda sürekliği olan önemli bir rol almıştı. Performansı ile dikkat çeken ve büyük beğeni toplayan Kekilli, dizinin dördüncü sezonunda senaryo içerisinde öldürülerek Game of Thrones setine veda etmişti.
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER