banner51

Iron Maiden Bu Akşam İnönü'de

İngiliz heavy metal grubu Iron Maiden, bu akşam “Maiden England” turnesi kapsamında Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda hayranlarıyla buluşacak.

Iron Maiden Bu Akşam İnönü'de
Iron Maiden, “Maiden England” turnesi kapsamında bu akşam BJK İnönü Stadyumu’nda hayranlarıyla buluşacak. Vodafone Calling kapsamında Pozitif Live tarafından düzenlenen konserde kapılar saat 16.00’da açılacak.
 
Grubun kariyerindeki üçüncü dönüm noktası olarak adlandırılan “Maiden England” turnesi, 2004’te yayınlanan “The Early Days” DVD’si ve ardından 2005’te çıktıkları “Early Days” turnesinden izler barındırıyor. Son olarak 2011 yılında çıktıkları “Final Frontier” dünya turnesi ile Avrupa’da stadyumları dolduran grup, bu sene de “Maiden England” ile 1988’de gerçekleşen “Seventh Son of A Seventh Son” turnesinden esinlenerek yaratılmış sahne tasarımı ile rockseverlerin karşısında olacak. 
 
MASKOT EDDIE SAHNEDE 
 
Iron Maiden’ın solisti Bruce Dickinson yaptığı açıklamada “Bu turneyi Türkiye’deki fanlarla paylaşacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Son gelişmiş teknolojinin de yardımıyla en son 1988 yılında Maiden England serisini yeni ve gelişmiş ışık sistemi, sahne dizaynı ve maskot Eddie’nin bu parçaları yeniden canlandırması ile tekrar sahneye taşıyacağız” dedi. 
 
90 MİLYON ALBÜM SATTI
 
Steve Harris ise “Seventh Son”, “The Prisoner and Afraid To Shoot Strangers” gibi daha önce çok sık çalmadıkları parçaların yanı sıra Iron Maiden hayranlarının favorileri olan “The Trooper”, “Aces High”, “The Clairvoyant”, “The Number Of The Beast”, “Wasted Years” ve “Run To The Hills’i seslendireceklerini belirtti. 
 
Iron Maiden bugüne kadar toplamda 90 milyon albüm satışına imza attı. 58 ülkede toplamda 2 bin performans sergileyen grup, son olarak yayınladıkları 15. albümleri “The Final Frontier” ile 28 farklı ülkede müzik listelerinde ilk sıraya çıkmayı başardı.
 
ÖN GRUPLAR ANTHRAX VE VOO DOO SIX 
 
Konserin ön grupları Anthrax ve Voo Doo Six olacak. İlk albümlerini 1984’te yayımlayan New York çıkışlı Anthrax, 80’lerin thrash metal ortamının en popüler gruplarından biriydi. Metal’i punk’la birleştiren öncü gruplardan biri olarak gösterilen Anthrax, 10 milyondan fazla albüm sattı. Konserin açılışını yapacak Voo Doo Six ise Londra çıkışlı bir rock grubu. 2003’te kurulan grup Luke Purdie, Matt Pearce, Chris Jones, Tony Newton ve Joe Lazarus’tan oluşuyor.
(HT Gazete)
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER