banner9

İmza Mustafa Kemal...

Vatanım Sensin'in 38. bölümünde Mustafa Kemal'in mektubunun halka dağıtıldığı sahne izleyenleri duygulandırdı.

Vatanım Sensin'in 21 Aralık Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde, Yunan komutan General Filippos'un davetiyle İzmir'e gelen Sadrazam Ferit Paşa, büyük bir şok yaşadı. Damat Ferit Paşa, Mustafa Kemal Paşa ve Dağıstanlı hakkında alınan idam kararını meydanda halka okuduğu sırada, Hilal ve arkadaşları ise Mustafa Kemal'in mektubunu halka dağıttı!

Anadolu’daki işgalci devletler, Türk halkına karşı zulmü ve şiddeti arttırırlar. Milli mücadele için herkesin birlikte hareket etmesi gerekmektedir. Ankara Hükümeti, Dağıstanlı ve efelerin de düzenli orduya katılmasını talep eder. Dağıstanlı bu fikre sıcak bakmaz ve İzmir’e gelen Damat Ferit Paşa’nın öldürülmesini emreder. Bu vazife için de Yanık Efe adıyla bilinen Tevfik’i görevlendirir.


Tevfik, Yunan General Filippos’un davetiyle İzmir’e gelen Damat Ferit Paşa’yı öldürmeye hazırlanırken Cevdet planını harekete geçirmeye çalışır. Uzun bir aradan sonra Tevfik ile Cevdet karşı karşıya geleceklerdir.

Öte yandan Yunan askerleriyle savaşmak isteyen Azize, tıpkı Kara Fatma gibi kendi birliğini kurmak ister. Başta Efsun olmak üzere diğer kadınlar da Azize’nin yanında saf tutmak isterler. Dağıstanlı, çiftliğindeki bu mücadeleci ruh karşısında gurur duyar.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER