banner51

Gülben Ergen'e 16 Kere Maşallah

Ünlü sanatçı Gülben Ergen, Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Büyükyoncalı köyünde yapılan anaokulunu açtı. Bu okulla birlikte ’Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 16. okulu açılmış oldu.

Gülben Ergen'e 16 Kere Maşallah

 

Sanatçı Gülben Ergen, Büyükyoncalı halkının sevgi gösterisiyle karşılaşırken, açılış töreninde anaokulu öğrencileri ve Saray Teknik Lisesi halk oyuncuları tarafından yapılan gösteriyi cep telefonuyla kaydetti. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra toplumsal konularda duyarlılığı ile dikkat çeken Gülben Ergen, anaokulunda eğitim alan öğrencilerle yakından ilgilendi. Onlarla birlikte resim yapan Ergen, kendisinin de bir anne olduğunu hatırlattı.
 
İnşaat yapımını hayırsever bir ailenin üstlendiği “Çocuklar Gülsün Diye- Zehra Musaoğlu Anaokulu” açılışı Büyükyoncalı 1 Kasım Ortaokulu’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Ergen, törende yaptığı konuşmada, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Okul açılışına katılmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Ergen, sözlerine şöyle devam etti: “Çocukları mutlu etmek anneleri mutlu etmek demektir. Eğitim tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de önemli. Okul öncesi eğitim ise işin başlangıcıdır. Bu okulumuzun kazandırılmasına vesile olan Musaoğlu ailesi çok sıcak bir ailedir. Kendileri Çanakkale açılışımızda bizlere gönül vermişlerdi.”
 
BURSA’YA MÜJDE
 
Ergen, Musaoğlu ailesinden Bursa’da okul yapma sözü aldığını dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Okullarımızı öğrencilerimizin annelerine emanet ediyorum. Allah bizlere bu anaokullarından mezun olan çocuklarımızı ileri de tanımayı nasip etsin. Aydınlık ülkemizin pırıl pırıl gençleri bizim anaokulunda yetişsin. Bu projemize desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanlığı’na, Tekirdağ Valiliği, kurumlara ve benim yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Musaoğlu ailesinden yolda gelirken de Bursa’da okul yapma sözü aldık.”
 
“ÇOK HAYIRLI BİR İŞE ÖNCÜLÜK EDİYOR”
 
Programda yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ak Parti Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaettin Akbulut da, “Devletimiz ödeneklerinin bir çoğunu eğitime harcamaktır. Ama öylesine gelişen bir toplumuz ki sadece hükümetin el atması yeterli değildir. Hayırseverlerin, sanatçıların, herkesin bu alanda yapacağı çok şey vardır. Gülben Ergen’in kendisine saygı duyuyorum. Büyük sanatçılığının yanında dünya ve ahiret adına da çok hayırlı bir işe öncülük ediyor. Gerçekten en hayırlı iş çocuklarımıza bir yuva ve onlara verilecek bir eğitimdir” dedi.
 
Açılış törenine sanatçı Gülben Ergen, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaettin Akbulut, Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Saray Kaymakamı Hüseyin Öner, Saray İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Büyükyoncalı Belediye Başkanı Necati Sezer, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkan Yardımcısı Elvan Oktar, Okul Öncesi Temel Eğitim Müdürü Funda Kocabıyık, Hayırsever Zehra Musaoğlu ve ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2013, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER