banner51

Geceye Tuba Büyüküstün Damga Vurdu

Yönetmen Ferzan Özpetek’in aynı adlı kitabından sinemaya uyarladığı “İstanbul Kırmızısı”, bugün vizyona giriyor.

Geceye Tuba Büyüküstün Damga Vurdu
Yönetmen Ferzan Özpetek’in aynı adlı kitabından sinemaya uyarladığı “İstanbul Kırmızısı”, bugün vizyona giriyor. Filmin galası ise önceki akşam Uniq İstanbul’da yapıldı. Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler ve Mehmet Günsür’ün başrolleri paylaştığı filmin ilk gösterimine ilgi büyük oldu.
 
 
Kırmızı halı geçişiyle başlayan gala, sinema, televizyon, müzik ve iş dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi. Yılmaz Erdoğan, Emel Sayın, Orhan Gencebay, Funda Arar, Burcu Biricik, Merve Hasman, Nevra-Yelda Demirören ve Oya Başar da davetliler arasındaydı. 
 
Film ekibi, gösterim öncesi soruları yanıtladı. Ferzan Özpetek, “Çok heyecanlı, aynı zamanda çok mutluyum. Ekip harika. Hiçbirini ikna etmekte zorlanmadım. Uzun süreli bir hazırlık sonrası filmimizi çektik. Son iki yıldır yaşadığımız olaylardan dolayı çekilmesi, tamamlanması hep ileri tarihe atıldı. Ama biz Türkler biraz inatçıyız. Sonunda yaptık filmi” dedi. 
 
 
Kuaförü Ferzan Bey İstedi
 
“İstanbul Kırmızısı”nın Neval’i Tuba Büyüküstün, “Ben de filmi hiç görmedim. Sizlerle birlikte ilk kez izleyeceğim” dedi. Ünlü oyuncu, çekimler sürerken saç kesimi için İtalya’dan özel kuaför getirtilmesiyle ilgili haberler içinse şöyle dedi: “O Ferzan Bey’in isteğiydi. Çok güvendiği için getirdi.” Bunun üzerine söze giren usta yönetmen de “Saç dizaynını çok iyi yapan bir arkadaşımızı getirdik. Benim böyle bir takıntım var. Olay oldu” diye konuştu.
 
Filmde Deniz karakterine hayat veren Nejat İşler’in dilinde de kuaför olayı vardı. Oyuncu, “Fransa’dan diş hekimi de gelecek” diyerek ekip arkadaşlarını güldürdü. 
 
 
20 Yıl Sonra Yine Bir Arada
 
Ferzan Özpetek’in 20 yıl önce İstanbul’da çektiği ilk film olan “Hamam”da da başrolü üstlenen Mehmet Günsür ise “20 yıldan sonra Ferzan’la çalışmak harikaydı. Üstelik ilkiyle aynı ayda çekimlere başladık. Biz de aynıyız, sadece biraz büyümüşüz” dedi. 
 
 
Defne Samyeli, çok pratik olduğunu ve gala için hazırlanmasının sadece 10 dakika sürdüğünü söyledi.
 
 
Uzun zamandır ortalarda görünmeyen Naz Elmas bir sürpriz yaptı ve galaya adının Cemre Bozer olduğu öğrenilen yeni sevgilisiyle katıldı.
 
 
“Familya” dizisinin setinde yakınlaşıp birlikte olmaya başlayan Erkan Kolçak Köstendil ile Cansu Tosun, galaya kol kola geldi.
 
 
Emel Sayın, Bülent Ersoy’la yaşadığı “diva” polemiği sorulunca “Aramızda sürtüşme yok. Çok gereksizdi ve zaten konu kapandı” dedi.
 
 
Kaynak: Hürriyet
 
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER