Gaziantep'te Anaokulu Açtı

Gaziantep’te, şarkıcı Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin katkılarıyla, Royal Halı tarafından yaptırılan Çocuklar Gülsün Diye - Royal Halı Anaokulu, törenle açıldı.

Gaziantep'te Anaokulu Açtı
Güneş Mahallesi’nde yaptırılan Çocuklar Gülsün Diye - Royal Halı Anaokulu’nun açılış törenine; Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, şarkıcı Gülben Ergen, öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
İki derslikten oluşan ve 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak olan okulun açılış töreninde konuşan Taner Nakıboğlu, eğitimin öncelikli konuları arasında ilk sırada olduğunu belirtti. Royal Halı olarak ticari faaliyetlerin yanı sıra eğitime de öncelik verdiklerini söyleyen Nakıboğlu, "Kurulduğumuz yıldan bu yana eğitim ve sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde yer almaya gayret gösterdik. Günümüzde, gittikçe ihtiyaç haline gelen anaokulları, çocukların gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne Royal Halı olarak destek vermekten büyük onur duyuyoruz" dedi.
 
Gülben Ergen ise dernek olarak Türkiye genelinde 24’üncü okulun açılışını gerçekleştirdiklerini ifade ederek "Dernek olarak çıktığımız yolda her şehirde bir okul sözü verdik. Bugün 24’üncü okulumuzu açıyoruz. Okul öncesi eğitim insanların hayatlarında çok önemlidir. Çünkü 0-6 yaş arasında kazanılan her şey insanın karakterinde yer ediyor. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Burada bizi çok sıcak karşıladılar. Herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekerek sosyal sorumluluk anlamında yapılan bu tür projelerin Türkiye’nin geleceğine yön verdiğini kaydetti. Açılan okulun faaliyetine devam etmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacağı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 21:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER