En Çok Konuşulan Dizi Hangisi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter ile araştırma şirketi Nielsen’in hazırladığı rapora göre, bu yıl içinde TV programları ve dizilerle ilgili 263 milyon tweet atıldı. Hakkında en çok konuşulan program ise "Breaking Bad" adlı dizi film oldu.

En Çok Konuşulan Dizi Hangisi

 

Akıllı cihazların avuç içi boyuta indikten sonra gündelik yaşamda daha fazla yer bulması, TV programlarını da etkiledi. Maliyetleri milyon dolarları bulan TV programlarının izleyicileri sosyal medyada aktif rol alıyor. Televizyon izlerken sosyal ağlarda aktif olan televizyon takipçileri hasthag çalışmalarıyla en çok konuşulanlar listesine girmeyi başarıyor. Buradan hareketle uluslararası pazarlama ve araştırmaları şirketi Nielsen ile işbirliğine giden Twitter, TV reytingleri ile ilgili hazırladığı ilk raporu yayınladı. Rapora göre 2013’ün ikinci çeyreğinde Twitter üzerinden TV programları ve dizilerle ilgili 263 milyon tweet gönderildi. TV programlarının yayında olduğu saatlerde atılan tweetlerin bu programların izlenme oranını da yüzde 29 oranında etkilediği belirtildi. Ayrıca sadece ABD’de TV programları hakkında bir senede atılan tweetlerin, oranında yüzde 38’lik bir atış olduğu gözlemlendi.
 
Twitter’da en çok konuşulan TV programlarının da listesini hazırlayan Nielsen, Eylül ayının son haftasında hakkında en fazla tweet atılan TV programının Breaking Bad olduğunu belirtti. Breaking Bad’in final bölümü hakkında bin 200’ün üstünde tweet atılmıştı.
 
 
 
TÜRKİYE’DE SOSYAL MEDYADA EN ÇOK KONUŞULAN DİZİLER
 
Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına giren “Med Cezir” ile “Sana Bir Sır Vereceğim” dizilerinin takipçileri arasında büyük bir rekabet yaşandı. Twitter’da uzun süre en çok konuşulanlar listesinde kalmayı başaran dizi takipçileri özellikle yayın günlerinde oldukça aktif oluyor. Ayrıca yapımcılar tarafından oluşturulan hasthaglere destek veren izleyiciler, tüm yorumları görme imkanına da sahip oluyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER