Ebru'nun Beden Dili

O Ses Türkiye’nin yarı finaline Ebru Gündeş damgasını vurdu. Ebru Gündeş, Belli etmemeye çalışsa da yarı final akşamı fazlasıyla gergindi. Eşi Reza Zarrab tarafından aldatıldığını telefon dinlemelerinden öğrenen Gündeş’in, bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği herkes tarafından merakla bekleniyor.

Ebru'nun Beden Dili
"2. Sayfa" programına telefonla bağlanan Beden Dili Uzmanı Riccon İlhan Doğan, Ebru Gündeş'in hal ve hareketlerini şöyle yorumladı:
 
"Ebru Gündeş'in kollarını kapatması, yumruk sıkması, gerginliğini gösteriyor. Ebru Gündeş’te çok gergin bir hava var. Duyguları çok gergin. Sık sık koluyla oynuyor, okşuyor. Koluyla oynaması, kolunu okşaması şefkat duygusunun eksikliğini gösteriyor."
 
"Orada kendini yalnız hissediyor, kaygı ve endişeyi kesinlikle taşıyor. Ellerini gergin bir şekilde hareket ettirmesi otokontrolü sağlamaya çalışıyor, dik duruşunu gösteriyor, mücadele ruhunu veriyor. Fakat Gündeş’in burada parmak göstermesi kamuflaja da giriyor. Bir nevi kendisini gizlemeye çalışıyor. Otokontrolü tam olarak sağlayamıyor ama sağlamaya çalışıyor."
 
"Duygu ve düşündeler arasında mekik dokuyor. Duygusal yönünden daha çok düşüncelerini ön planda tutmaya çalışıyor. Gülmekle gülmemek arasında gerginlik yaşıyor. Yani tam arada kalmış havasını çok iyi yansıtıyor. Bir taraftan baktığınızda çok keyifli bir hava veriyor, diğer taraftan baktığınızda kollarını kapatması, kendisine tamamen kapalı olduğu anlamına geliyor. Beden orada ruh farklı bir yerde diyebiliriz. Beden diliyle konuşmaları uyuşmuyor. Bir şeyler konuşuyor, bir şeyler anlatıyor ama anlatmış olmak için anlatıyor."
 
"Ebru’nun yumruk sıkması iç dünyasındaki duygu ve düşüncelerini tam olarak anlatamamaktan dolayı ortaya çıkıyor. Ebru Gündeş’te kaygı ve endişeyi rahatlıkla görebiliyoruz."
 
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER