Ebru Gündeş İfade Verdi

Ünlü sanatçı Ebru Gündeş'in, eşi Reza Zarrab'ın tutuklandığı yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında ifadesine başvuruldu. Ağabeyi Cengiz Kumartaşlıoğlu ve avukatı Şeyda Yıldırım ile birlikte akşam saatlerinde emniyete giderek ifade veren ünlü sanatçı, yeni yıla 20 dakika kala serbest bırakıldı.

Ebru Gündeş İfade Verdi
Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında geçtiğimiz hafta tutuklanan iş adamı Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'in akşam saatlerinde ağabeyi Cengiz Kumartaşlıoğlu ile birlikte Mali Şube ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne davet edildi. Avukatı Şeyda Yıldırım ile birlikte emniyete giden ünlü sanatçı Gündeş ve ağabeyi, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında ifadelerinin alınmasının ardından saat 23:40 sıralarında serbest bırakıldılar.
 
Ünlü şarkıcının gözaltına alındığı haberini avukat Ali Rıza Dizdar da, Twitter üzerinden "Galiba G. gözaltında" şeklinde duyurdu.
 
Eşi Reza Zarrab'ın yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında tutuklanıp Metris Cezaevi'ne konmasının ardından zor günler geçiren Ebru Gündeş bütün yılbaşı programlarını iptal etmişti. O Ses Türkiye'nin yılbaşı özel programına da katılmayan ünlü sanatçı Gündeş, savcılık izniyle her gün eşinin tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'ne yaptığı ziyareti dün gerçekleştirmemişti.
 
Görüntü Vermemek İçin Çok Uğraşmıştı
Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, en son eşi Reza Zarrab'ı 30 Aralık'ta ziyaret etmiş, basın mensuplarının görüntü almaması için aracı giriş-çıkış kapısına sıfır yanaştırarak cezaevine girmişti. Çıkışta da yine kapıya sıfır yanaşan cipe görüntülenmemek için eğilerek ve koşarak binmişti. Gündeş ziyarete Sarraf'ın avukatı Şeyda Yıldırım'la beraber gitmişti.
 
 
Kaynak: Mynet
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2014, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER