Dünyaca Ünlü Festival'de Sahne Alacak

Biri dünya çapında perküsyon ustası, diğeri zamanımızın olağanüstü piyanisti… Birçok uluslararası caz festivalinde yer almış Türk perküsyoncu Burhan Öcal, 7 Temmuz’da beşinci kez İsviçre’de düzenlenen dünyaca ünlü Montreux Jazz Festivali’nde sahne alacak.

Dünyaca Ünlü Festival'de Sahne Alacak

 

Burhan Öcal ve Alexey Botyinov, klasik batı müziği ile doğu geleneğinin ritimlerini harmanlayarak dinleyicilere sunuyor. Doğuyla batının kucaklaşacağı bu ilginç proje, günümüz müzik anlayaşına yeni bir bakış kazandıracak.
 
Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Boğaziçi Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü ve Türkiye Gezginler Derneği tarafından hazırlanan gecede Burhan Öcal’a 2011 Aralık ayında yaptığı etkinliklerden dolayı Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Qingyang ZHANG tarafından Türk-Çin dostluk ödülünü takdim etti.
 
Marcus Miller ile 5 Temmuz’da İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde!
19. İstanbul Caz Festivali’nin özel isteği üzerine Marcus Miller’ın festival için bestelediği “The Istanbul Project” isimli özel projesinde Miller’a perküsyon ustası Burhan Öçal eşlik ediyor. Projede usta sanatçı Okay Temiz, Türkiye’nin en iyi caz trompet sanatçılarından İmer Demirer, gitar virtüözü Bilal Karaman ve klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici de yer alıyor.
 
Bunların yanısıra Burhan Öcal Trakya All Stars feat. Murat Uncuoğlu projesiyle 28 Haziran’da Ankara Shopping Fest’in konuğu olarak Panora’da ve 29-30 Haziran tarihlerinde Alaçatı Jazz Rüzgarında sahne alacak.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 17:53
YORUM EKLE

banner47