Doğukan Manço Ağladı

Barış Manço, Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı. Heykeltıraş Murat Daşkın’ın hazırladığı balmumu heykel, sanatçının oğlu Doğukan Manço’yu ağlattı.

Doğukan Manço Ağladı
Barış Manço, ölümünün 15.yılında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde anıldı. Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen anma gecesine Barış Manço’nun eşi Lale Manço, oğulları Doğukan ve Batıkan ile kız kardeşi İnci Manço’nun yanı sıra pek çok seveni katıldı.
 
Geceye damgasını vuran heykeltıraş Murat Daşkın’ın yaptığı balmumu heykel oldu. Sanatçının gerçek boyutlardaki heykeli, etkinlik için salona girenleri şaşırttı. Gecede Manço ailesi soruları da yanıtladı. Söyleşi sırasında bir ara gözü babasının heykeline takılan Doğukan Manço, gözyaşlarını tutamadı.
 
Söyleşi sonrası sahneye çıkan çocuklar da hep birlikte “Arkadaşım Eşek”i seslendirdi. Etkinlik 24 Ayar grubunun yorumladığı Barış Manço şarkılarıyla sona erdi.
 
Mezarı başında anıldı Barış Manço dün öğle saatlerinde de Kanlıca’daki mezarı başında anıldı. Çok sayıda seveni anma için Barış Manço adlı şehir hatları vapuru ile Kanlıca’ya geçti. Manço ailesinin de bulunduğu vapurda Doğukan Manço DJ setinin başına geçerek babasının şarkılarını çaldı.
 
Anma gecesine özel olarak hazırlanan Barış Manço heykeli daha sonra Moda’daki Barış Manço Evi’ne götürüldü.
 
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER