Davetlerden Kaçmak İstiyorum

Davetlerden bir an önce kurtulup eve gidip yatmak istiyorum.

Davetlerden Kaçmak İstiyorum

 

MAG Dergisi’nin ekim sayısına konuşan Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, ‘sosyal hayatta yapmaktan en çok keyif aldığınız şey nedir’ sorusuna, “Hazzetmediğim davetlerden ve yemeklerden bir an önce kurtulup eve gidip yatmak” cevabını verdi.
Ford’un kurucusu Henry Ford’a da ‘Hayatta en özlediğin nedir?’ diye sorulduğunu hatırlatan Rahmi Koç, “O da, ‘Kapıyı kendim açmamdır’ cevabını vermiş” dedi.
Son dönemlerde davet sayılarının arttığını söyleyen Koç, şunları söyledi: “Şimdi sıkça davetler veriliyor. Davetler her zaman olurdu, ama bu kadar hayhuylu davetler olmadı hiç. Davet dediğiniz zaman aileniz, akraba-i taallukat, yakın dostlarınız, iş arkadaşlarınız ve yurtdışından gelen misafirler var. İstanbul’da mukim oturan yabancılar ve de kordiplomatikler var. Her gün bir davet, ziyafet, toplantı oluyor. İşin enteresan tarafı bana sorarak gün alıyorlar. Öyle olduğu zaman da gitmek mecburiyeti hasıl oluyor. Eş, dost bizlerin hatırını sayıyor, biz de onların hatırını saymak mecburiyetindeyiz. Benim için en büyük lüks, evde ayağımı uzatıp boğaza karşı bir yemek yemek. Mesela, seyahate çıkacağım günlerin bir önceki akşamı davet kabul etmiyorum. Bir başka prensibim de çok mecbur kalmadıkça, Pazar akşamları dışarı çıkmıyorum.”
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2012, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER