Bülent Ersoy ve Selami Şahin, Harbiye'de tarih yazdı

Türk Sanat Müziği’nin Diva’sı Bülent Ersoy ile usta besteci ve yorumcu Selami Şahin, dün akşam Poll Production organizasyonu ve Demirören TV medya sponsorluğunda düzenlenen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında sahne aldı

Bülent Ersoy ve Selami Şahin, Harbiye'de tarih yazdı

Tüm protokol ve 8 kategorinin yanı sıra merdiven ve merdiven üstlerinin de dolup taştığı, 6 bin kişinin izlediği gecede; Bülent Ersoy ve Selami Şahin’i dinlemeye gelenler, geçmişten bugüne iz bırakan şarkılar ile zamanda yolculuk yaşadı.

“EĞER YILLARDIR SELAMİ ŞAHİN VARSA SİZİN SAYENİZDE VAR”
Konserin ilk yarısında sahne alan usta sanatçı Selami Şahin; “Özledim, Kasımpaşalı, Ya Seninle Ya Sensiz, Baştan Başa Sen” gibi bir çok değerli şarkısına yer verdiği konserde şu sözleri dile getirdi:
“Eğer yıllardır Selami Şahin varsa sizin sayenizde var. Harbiye Açıkhava’da sizlerle buluşmak benim için onurdur. Sahneye her çıktığımda ilk defa çıkıyormuş gibi hissediyorum ve bu gücü sizden ve sizin güzel sevginizden alıyorum, Allah sizi başımdan eksik etmesin, iyi ki varsınız sizi çok seviyorum.”

40 KİŞİLİK DEV ORKESTRASIYLA BÜYÜLEDİ
40 kişiden oluşan dev orkestrasıyla adeta gövde gösterisi yapan Diva, "Teşrifleriniz bir onur. Burayı zınga zıng dolduran siz değerli izleyicilerime, 48 yıllık musiki yaşamımda hep yine’leri yaşatan sizlere müteşekkir olduğumu ifade edecek kelime bulamıyorum kelime haznemde. Teşekkürüm sonsuz, sevgim sonsuz, saygım sonsuz, lütfen kabul buyurunuz hoşgeldiniz” diyerek, coşkuyla izleyicisine teşekkür etti.

220 METRE İPEK TÜL
Türk Sanat Müziği’nin Diva’sı Bülent Ersoy, dev konserde iki kostümle sahneye çıktı, Diva’nın kostümlerini modacı Semih Doğruer hazırladı. Diva’nın ilk giydiği beyaz kostümü stras ve Swarosvki taşlarla işlendi, kostümü tamamlayan başlık tasarımcı Sevil Savaş’ın atölyesinde yine Swarovski ve Avrupa payet taşlarla hazırlandı. Kostümün üzerindeki kap, 220 metre ipek tül kullanılarak plise edildi ve ardından Diva’ya göre dikildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER