'Ben Anadoluyum' şiiriyle gönüllere taht kurdu

Türkiye'nin birlik ve beraberliğine vurgu yapan Bingöllü Şair Hacı Gürhan'ın 'Ben Anadoluyum' adlı şiiri sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

'Ben Anadoluyum' şiiriyle gönüllere taht kurdu

Birlik ve beraberliği dizelere döküp, kardeşliğe vurgu yapan şairin şiiri duygulara tercuman oldu. 

Sosyal medyada fenomen olan, 'Ben Anadoluyum' şiirinin yazarı Bingöllü şair Hacı Gürhan, birlik ve bareberlik mesajı vererek, "Onun için diyorum ki herkes bu yanlıştan dönsün. Bu memleket hepimizindir" dedi.
Bingöllü şair Hacı Gürhan, yazdığı şiirlerle topluma mesaj verdiğini dile getirerek, 'Ben Anadoluyum' şiirini çözüm sürecinde yazdığını söyledi. Şiirlerinin beğeni topladığını anlatan şair Hacı Gürhan, "Bayağı şiirlerim var. Bunların içinde bu toplumumuza insanlarımıza mesaj verdiğim 'Ben Anadoluyum' isimli bir şiirim vardır. Onu okudum, bütün memlekette hatta yurtdışında da bütün insanlar tarafından beğenildi. Bazen gece bile beni arayanlar oluyor. İnsanlar şiirden çok memnun olmuş. Bazı insanlar, bana 'bizi ağlattın' diyorlar. Gerçekten memleketini milletini seven insanlar ağlıyorlar ve gerçekten ağlayanları da gördüm. Ben okuduğum zamanlar da ağlayanlar oldu. Onun için bu insanlarımıza, bu yanlıştan dönmeleri için ben bu şiirimle bir mesaj verdim. Yanlış yanlıştır, yanlıştan herkes dönsün. Zarardan nereden dönülürse kardır. Amerika kimsenin babasının dostu değildir. Amerika'dan dost olmaz. Amerika bugün seni öne sürere fakat, yeri geldi mi tekmeyi vurur. Biz Amerika'yı çok iyi biliyoruz. Onun için diyorum ki herkes bu yanlıştan dönsün. Bu memleket hepimizindir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER