'Allah Yaptırdı Bu Hatayı'

Twitter'da 2.6 milyonun üzerinde takipçisi olan Historical Pics (Tarihi Fotoğraflar) hesabının, Safiye Soyman ve Sabiha Gökçen'i karıştırması hafta sonunun en çok konuşulan konularından biri oldu.

'Allah Yaptırdı Bu Hatayı'
Hesap yaptığı hatayı bir gün sonra fark etti ve düzeltme yaptı. İstemeden bu olayın kahramanı olan Safiye Soyman, yaşadıklarını anlattı.
 
 
Önceki gün 'Historical Pics' hesabından paylaşılan Sabiha Gökçen'in fotoğrafının altına düşülen notta, "1937'de ilk kadın savaş pilotlarından biri olan Türk havacı Safiye Soyman uçakta" ifadesi kullanıldı.
 
Binlerce kişi tarafından paylaşılan tweet'e Atilla Taş dahil birçok kişi renkli yorumlar yaptı.
 
"Safiye Soyman" kısa süre içinde Twitter'da TT listesine girdi.
 
 
Yanlışlığı Bir Gün Sonra Farketti
 
Twitter'da yapılan yorumlar üzerine yaptığı hatayı bir gün sonra fark eden hesap, Sabiha Gökçen'in fotoğrafını silerek "Türk takipçilerimiz için; işte uçmayan şarkıcı Safiye Soyman, Faik Öztürk'le birlikte" notuyla yeni bir fotoğraf paylaştı.
 
 
Hep Pilot Olmak İstemişimdir
 
Bir anda sosyal medyanın gündemine oturan, bu olay karşında büyük bir şaşkınlık yaşayan sanatçı Safiye Soyman, şöyle konuştu:
 
Ben de ne olduğunu anlamadım. Telefonlarım susmuyor. Başta olayı anlamadığım için büyük panik yaşadım. ' Allah yaptırdı bu hatayı ' diyorum çünkü benim en büyük hayalim pilot olmaktı. Ama hayat beni başka yollara götürdü. Bugün imkanım olsa küçük bir uçak almak isterim.
 
Kaynak: Hürriyet
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER