2013'de Natürellik Olacak

İlkbahar-Yaz modasında doğallık ön planda olacak, pastel tonlar 2013'e damgasını vuracak.

2013'de Natürellik Olacak

 

Moda Trend Yöneticisi Sandrine Maggiani, 2013 İlkbahar-Yaz modasında natürelliğin ön planda olacağını, renk olarak ise pastel tonların öne çıkacağını anlattı. Maggiani; "2013 moda trendleri için ilk önce sofistike bir trend diyebiliriz. Pastel renkler, naturel tonlar, soft kumaşlarla buluşacak. Etnik desenlerin ağırlıkta olacağı ürünleri çiçek motifleri ve egzotik desenler izleyecek. Asimetrik yakalar, tek omuz detaylı tasarımlar, sade bluzler ve rüstik (doğal) tarzda elbiseler, yüksek belli kalem formundaki etekler, bilek üstü dar pantalonlar, geniş yakalı ve vatkalı ceketler sektörün vazgeçilmezleri olacak" dedi. 
 
Pudra Pembesi, Siyah ve Beyaz Yine Vazgeçilmez 
 
2013 İlkbahar-Yaz Trendlerinde pudra pembesi, uçuk pembe, leylak rengi, yoğun altın sarıları, ten rengi gibi pastel renklerin çok etkin olarak kullanılacağını söyleyen Sandrini Maggiani, siyah, beyaz ve grinin de bol bol vitrinlerde görüleceğini belirtti. 
 
Özellikle transparan tasarımlarda beyazın ön plana çıkacağını söyleyen Maggiani, beyazın her tonunun 2013 yazına damgasını vuracağını dile getirdi. 
 
2013'te Retro Rüzgârı Esecek 
 
Geçmişi andıran retro tarzının esintilerinin de görüleceğini anlatan Sandrini Maggiani şöyle konuştu: "Bu sezon retro aksesuarları oldukça sık göreceğiz. 1950'ler,60'lar ve 70'ler koleksiyonlarda ön plana çıkacak. Geçmişi andıran plastik çerçeveli gözlükler, renkli boncuklu kolyeler, asimetrik şekilli çantalar çarpıcı olacak. Hem kadınsı, hem erkeksi tarzların bir arada bulunabileceği bir sezon bekliyoruz. İpek, saten, pamuk gibi yumuşak, ince kumaşlar uçuşan tasarımlara yansıyacak ve transparan kumaşlar da feminen bir görüntü yaratacak. Maskulen tarzın ise deri ve tafta gibi kumaşların kullanımıyla gerçekleşmesi bekleniyor." 
 
Egeli Tasarımcılara Tasarım Teknolojileri Semineri 
 
Moda Trendleri'nin uzman tarafından anlatıldığı seminerin ikinci kısmında Tasarım Teknolojileri Semineri gerçekleşti. Düzenlenen Tasarım Teknolojileri Semineri'nde renk, kumaş, varyant yöntemleri, tasarım geliştirme ve üretim süreçlerinde entegre teknoloji çözümleri ile teknik çizim ve giydirme programlarının inceliklerini anlatan Mitra Oladi, tüm tasarımların bir arada tutulabilmesi için geliştirilen programın detaylarını da katılımcılara aktardı. 
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2012, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER