Yazdığı Şiirleri Kitaplaştırdı

Konya’nın Karapınar İlçesi’nde 35 yıldır hurdacılık yapan ilkokul mezunu 64 yaşındaki Ahmet Yapar, topladığı hurda yığınları arasında yazdığı şiirleri, bir araya toplayıp şiir kitabını yayınladı.

Yazdığı Şiirleri Kitaplaştırdı
4 çocuk babası Ahmet Yapar, geçimini hurdacılık yaparak sağlıyor. Yapar, hurda yığınları arasında çalışırken yıllardır yazdığı şiirlerinden kitap çıkardı. 45 şiirin bulunduğu 46 sayfadan oluşan ’Hurdacı Şairden Dizeler’ adını verdiği kitabı ailesi ve çevresinin tavsiyesi üzerine çıkardığını belirten Yapar, şöyle konuştu:
 
’’İlhamın ne zaman nerde geleceği belli olmuyor. Bu yüzden yanımda devamlı kağıt kalem taşıdım ve aklıma gelen mısraları bir kağıda yazarak biriktirdim. Şiirlerimin ana teması memleket sevdası olup, çocuklarıma aileme olan duygularımı dile getirdim. Yıllar yılı devletime yük olmadığım gibi vergimi vererek yararlı bir vatandaş olmaya çalıştım. Halkımız tarafından kullanılmayan atıl eşyaları, toplayarak ilçe ekonomiğimize katkıda bulundum. Yaşadığımız hayat şartları zaman zaman duygulu anlar yaşamamıza vesile olurken, her birisi diğerinden kıymetli olan mısraları yazmama da katlı sağladı.’’
 
İlk şiir kitabını çıkardığı için mutlu olduğunu belirten Yapar, ’’Daha kitapta yer vermediğim şiirlerim var. Onları da ikinci şiir kitabımda yer vermeyi planlıyorum. İkinci kitap içinde çalışmalara başladım’’ dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER