'Uzun Hikaye' Filminin Çekimleri Tamamlandı

Osman Sınav’ın “İlk defa, bir filmin çekimleri bitmesin istedik” dediği yeni filmi “Uzun Hikaye”nin çekimleri tamamlandı.

'Uzun Hikaye' Filminin Çekimleri Tamamlandı

 

Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu'nun yaklaşık 10 yılın ardından hayata geçirdiği “Uzun Hikayefilminin, Mart ayında başlayan ve toplam 8 haftada tamamlanan çekimlerinde; birbirinden değerli 65 oyuncu ile 450 'ye yakın figüran rol aldı. 80 kişilik bir ekibin görev yaptığı filmin çekimleri; 5 farklı ilde, 24 farklı mekânda gerçekleştirildi. 
 
“Uzun Hikaye”; 1940 'lı yıllardan 1970 'lerin sonuna uzanan, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü öyküsüyle sezonun beklenen filmleri arasındaki yerini şimdiden aldı. “Uzun Hikaye”, edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu'nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı. 
 
Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Uzun Hikaye”de oyuncular Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Mustafa Alabora, Şener Kökkaya gibi oyuncular rol aldı. Filmde bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncuları Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı, Başak Kasacı, Meriç Benlioğlu, Taha Yusuf Tan ve Fatima Betül Cordal eşlik etti. 
 
Yapımcılığını Osman Sınav'a ait “Uzun Hikaye”, 19 Ekim 2012 tarihinde gösterime girecek.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 17:40
YORUM EKLE

banner47