Üç Tenor Büyüledi

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), yeni sanat sezonunu ünlü tenorlar Aydın Uştuk, Aykut Çınar ve Şenol Tanıllı’nın sahnele aldığı ’Üç Tenor’ adlı konseriyle açtı. 

Üç Tenor Büyüledi
MDOB’un sezon açılış konseri Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirdi. Konsere, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, eşi Kevser Çakacak’ın yanı sıra Mersin Milletvekili İsa Gök ve Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Tayyar Şen, Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, Avusturya Fahri Konsolosu Fazıl Tütüner, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanı Aşkın Günay katıldı. 
 
MDOB Orkestrası Sevil Berberi uvertürü, La Traviata ’Prelude’ ve Puccini’nin Manon Lescaut operasının ’İntermezzo’ bölümünü seslendirdi. Birlikte ve solo seslendirdikleri konserlerle sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatan üç tenor, müziğin ve sanatın keyfini bu kez Mersinlilere taşıyarak muhteşem bir konsere imza attı. Coşkuyla geçen konserin ardından sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.
 
MDOB Müdürü ve Sanat Danışmanı Erdoğan Şanal, Şef İBrahim Yazıcı yönetiminde sezonu Üç Tenor konseri ile açtıklarını belirterek, "Salonu doldurarak konsere gelen tüm izleyicilerimize teşekkür ediyoruz. 2014-2015 sezonu be seyirci yoğunlu ile sürerek edecektir. Tüm Mersinlileri ve yöre halkını birbirinden güzel etkinliklere bekliyoruz. Bu yıl üç dünya prömiyerimiz var. İlk defa sahnelenecek balelerimizi, müzikallerimizi Mersinliler ve yöre halkı ile buluşturacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER