Tülin Kaynak'tan 'Bilinmeyen'

Tülin Kaynak’ın soyut resim ve mozaik çalışmalarından oluşan kişisel sergisi “Bilinmeyen”, Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde açıldı. 30 Kasım’a kadar açık kalacak sergide sanatçının 40 eseri yer alacak.

Tülin Kaynak'tan 'Bilinmeyen'
Beyin potansiyelimizin çok az bir bölümünü kullanabildiğimiz gerçeğinden hareketle, bilinmeyenleri hayal eden sanatçı, duygularının ve renklerin rehberliğinde soyut sanatın gizemli ve sır dolu yaratım yolculuğuna çıkıyor.
 
Zihinsel katılığı yenip duygulara güvenmeyi öğrenmek, kaybolmaktan korkmadan yenilikleri denemek, zamana yenilmeden deneyim ve birikimlerin olanaklarını zorlamak gerektiğini düşünen Tülin Kaynak, evrenin çok büyük ve bilinmeyenlerle dolu olduğunu vurguluyor: “Hayal gücümüz yaşamımızda biriktirdiklerimizle sınırlı.. Bu sınırları aşmak zor.. Zorlu ve aynı oranda mutluluk verici bir süreç bu.. 
 
Tülin Kaynak, Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Sevk ve İdare Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hastane İşletmeciliği Yüksek Lisans Programını bitirdi. Değişik kurumlarda yöneticilik görevlerinde bulundu. 
 
Mehmet Güreli, Nilgün Sabar, Selahattin Yıldırım atölyelerine devam etti. Mehmet Güleryüz atölyesinde dört yıl çalıştı. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. Halen resim çalışmalarına İstanbul Fenerbahçe’deki ve İzmir Çeşme’deki atölyelerinde devam etmektedir.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER