The Puppini Sisters Türkiye'de

Pop-caz vokal topluluğu The Puppini Sisters, 20-21 Aralık 2014 tarihinde ilk kez Türk sanatseverlerle buluşuyor.

The Puppini Sisters Türkiye'de
30’lu ve 40’lı yılların armoni vokal popunu günümüz anlayışıyla yorumlayan The Puppini Sisters kardeş olmamalarına rağmen ilham aldıkları Andrews Sisters ve The Boswell Sisters gibi 30’lu ve 40’larının kız kardeş gruplarına atıfta bulunan, etkileyici vokal yeteneklerini bir araya getiren üç büyüleyici kadının ortak eseri. 
 
Otuzlu ve ellili yıllara ait klasiklerin yeni versiyonlarına, rock hitlerinin caz düzenlemelerine ve orijinal parçalara yer verdikleri ilk iki albümleri Betcha Bottom Dollar ve The Rise and Fall of Ruby Woo ile dünya çapında büyük başarı kazanan grup kısa sürede kendi benzersiz tarzı olan vokal- armoni tabanlı müziğini geliştirdi. 
 
Retronun fütüristik öncülerinden görülen Londralı grup ‘I Will Survive’, ‘Wuthering Heights’ ve ‘Walk Like An Egyptian’ gibi pop kült klasiklerine kucak açan çalışmalarıyla da muazzam bir hayran kitlesi edinmeyi başardı. Klasik film şarkılarının coverlarını içeren üçüncü stüdyo çalışması Hollywood ile 2011 yılında müzik arenasına geri dönen The Puppini Sisters muhteşem aranjmanlarla dolu repertuarıyla İstanbullu müzikseverlere çok farklı bir müzik deneyimi yaşatacak.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER