'Tesadüfler' Raflarda

Esin Sayar'ın kaleme aldığı ''Tesadüfler'' okuyucularıyla buluştu.

'Tesadüfler' Raflarda
Dışarıdan bakıldığında nasıl görünürse görünsün, her yaşam kendi içinde öyküler barındırır. Biz onları ancak ilgi gösterip yakından baktığımızda tanıma,öğrenme ve anlama fırsatı yakalarız.Karşı karşıya kaldığımız gerçek, kimi zaman ilk gördüğümüzün aksine neşe verir bize;kimi zaman da hiç ummadığımız bir üzün sarmalının içine alıverir.
 
Tesadüfler, gündelik koşuşturmanın hayhuyu arasında önümüzden akıp geçen hayatın içinde bakıp da görmediğimiz, görsek de durup ilgi göstermeye zaman yetiremediğimiz sahici yaşamlara ayna tutuyor. Burada anlatılanlar ya doğrudan yaşadıklarımızdan veya yaşamasak da bir şekilde tanıklık ettiğimiz öyküler. Okurken Ben bunu biliyorum. Tesadüfün bu kadarına pes derseniz şaşırmayın.
 
Tesadüfler, Esin Sayarın ikinci kitabı. Yazarın ilk kitabı İzler dört baskı yaparak geniş bir okur kitlesine ulaştı; övgü topladı.İzlerin her öyküsünü baştan sona kadar beğeniyle okudum. Bu kadar kısa yazıp da uzun bir hayatı özetlemek,yaşanan dramlar içinde insanların apayrı dünyalarını anlatmak gerçekten ustalık işi.Esin Sayarın bunu başardığını görüyoruz.
 
Esin Sayar duygulara hitap eden yalın, tatlı uslubu ile her türlü takdiri hak ediyor;kutluyorum.
Rahmi Turan
 
Dünyaya sadece bakmayan, gören bir insanın derlediği öyküleri okurken çoğu zaman göz pınarlarıma yaşlar doldu. Hayatın bu kadar mı farklılıkları vardır?
Dr. Aydemir Yalman
 
Yalın ve zevkli bir uslubun kaleminden duygulara hitap eden öyküler.
K Note
 
Sürpriz sonları seven bir öykücüyle karşı karşıyayız.
Semra Çelebi
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER