banner51

'Tema-s-sız 4' Galeri İlayda'da

Galeri İlayda, 31 Ağustos tarihine kadar, artık gelenekselleşen “Tema(s)sız” sergilerinin dördüncüsüne ev sahipliği yapacaktır.

'Tema-s-sız 4' Galeri İlayda'da
Sergide galeri sanatçıları olan Atilla Galip Pınar, Aysel Alver, Barış Cihanoğlu, Damla Özdemir, Elvin Karaaslan, Gazi Sansoy, Işıl Ulaş, Nurdan Likos, Özcan Uzkur’un resim, heykel ve enstalasyon çalışmalarıyla yer alıyor.
 
Daha önceki Tema(s)sız sergilerinde olduğu gibi sergiye davet edilmiş, her biri kendi alanında farklı işler üreten sanatçıların galeri mekanını bir deneyim alanına dönüştürmesi hedefleniyor. Sanatçıların kendi söylemlerini ortaya koyması önem kazanıyor. Sergide yer alan sanatçılar müdahale edilmeksizin farklı söylemler ve yaratım biçimleriyle izleyici arasında saf bir köprü inşa etmeye çalışıyor. 
 
Serginin; günümüzün tek tipleşmiş yaşam şartları içerisinde, sanatçıların kendi farklı görüşlerini ortaya koyması, yapay ve aynılaşmış sisteme temas etmeden, herhangi bir başlık altında sınırlanmadan, temasız bir şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER