banner9

Soyut Yansımalar

Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, iki ayrı disiplinden sanatçıyı bir araya getiriyor. Ressam Aydın Arkun ve heykeltraş Nilay Özenbay “Soyut Yansımalar” isimli karma sergide 25 Aralık 2015 tariine kadar Ekavart Gallery’de bir araya geliyor.

Soyut Yansımalar
Soyut denen resimle gerçekçi denen resim arasında sadece görüntüsel fark olduğunu düşünen sanatçı Aydın Arkun’un resimleri sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.
 
Sanatçı Nilay Özenbay heykellerinde “Gökyüzüne baktığında içinde hissettiği huzur ve dinginliği; bazen kızgın, bazen de sükun içindeki denizde de hisseder. Yaratan'ın en muhteşem eseri kadını var ederken, düşlediği geometrik düzen, kıvrımlar ve estetik de sanatçıya her zaman kainatın ve denizlerin düzenini hatırlatır.” Bu duyguyla başladığı yeni çalışmalarını soyut ve içsel kadınlık duygusunu, tıpkı bir denizin karaya vuran dalgasının görselliği içinde şekillendirmeye çalışan sanatçı; Yaratan’ın yalnızlığına çözüm için yarattığı kadının da aslında Lilith gibi yalnız ve bütünlük içinde bir varoluş olduğunu düşünmektedir. Özenbay, bu sergide farklı olarak heykellerine rengi de katmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER