banner51

'Sonsuz Maskeler'

'Sonsuz Maskeler' heykel sergisi 02 Aralık 2014 tarihine kadar Nişantaşı ART 212'de sanatseverlerle buluşuyor.

'Sonsuz Maskeler'
Gerçek benliğini gizleyen insanları yaratan modern dünyaya adeta bir baş kaldırış “Sonsuz Maskelerheykel sergisinde hayat buluyor. 
 
Heykel sanatçıları Beki Leon, Birgül Güler, Feyiz Bahçecik, Gülden Bodur, Nilgün Güler, Pica, Sayra Armay, Sibel Niksarlı, Şefika Ünal, Tucci ve Zeyn farklılığın birliğini vurguladığına inandıkları sergilerinde; insanın içindeki çeşitli formlarda, biçimlerde, duygularda, davranış ve mekanlarda ortaya çıkan maskelerini fark etmeye, anlamaya ve onlarla yüzleşmeye davet ediyorlar.
 
Sanatçılar olarak eserlerini, duygularını ve yaşadığımız dünyayı en iyi şekilde ifade edebilmek için sergilerinin adlarını “Sonsuz Maskeler” koyduklarını belirten heykel sanatçısı Nilgün Güler “Zaman zaman insanlar mükemmeli yakalama adına değişik maskelere bürünüyorlar ve bu şekilde kendi benliklerini gizleyebildiklerini düşünüyorlar. Bu bağlamda eserlerimizi birer başkaldırı olarak görebilirsiniz. Maskelerin gerçek yüzden daha aydınlatıcı olduğunu eserlerimizde göreceksiniz. Maskelerimiz olmasaydı belki de gerçek yüzümüzden korkacaktık. Ünlü filiozof Arthur Schopenhauer’in dediği gibi ‘Hayatın sonunda tüm maskeler, maskeli baloda olduğu gibi düşecektir.'' dedi. 
 
Küratörlüğünü Füge Demirok yaptığı heykel sergisinin geliri Yeniköy Rotary Kulüp Genç Sanatçıları Destekleme projesine bağışlanacak.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER