banner10

Seyirci Casusu Arıyor

Çağlar İşgören’in yönettiği ''Kamp 17'' Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde prömiyerini gerçekleştirdi.

Seyirci Casusu Arıyor

Oyunun ilk gösteriminden itibaren Çağlar İşgören’in rejisi ve oyuncuların performansları konuşuluyor. İzleyenleri zaman zaman güldüren oyunun finalinde seyirciler gözyaşları içinde salondan ayrılıyor. 

Sinema ve tiyatroyu birleştirerek bir çalışma süreci gerçekleştirdiklerini söyleyen Çağlar İşgören, sinematik tiyatronun başlangıcını yaptığını ve kadro olarak karşılaştıkları tepkilerden çok mutlu olduklarını dile getirdi. 

Donald Bevan ve Edmund Trczinski’nin yazdığı Kamp 17 oyununda Sahne Tozu Tiyatrosu’nun Ana Kadro oyuncuları ile birlikte Actor Club oyuncuları da rol alıyor. 

Kamp 17, Nazi kampından kaçmaya çalışan askerlerin, aralarına sızan casusu yakalamaya çalışmalarını konu alıyor. Oyun 2 perde olup, komedi, gerilim ve dram ögeleri içeriyor.

Aralık ayının sonuna kadar her Cuma Cumartesi 20.00'de Pazar 14.00' de sergilenecek oyun şimdiden büyük bir seyirci kitlesi yakaladı.

OYUNUN KONUSU

Oyun 2. Dünya Savaşı'nda Almanya’nın esir olarak ellerinde bulundurduğu Amerikan ve İngiliz askerlerin, Polonya’da kurulmuş olan bir Nazi kampında yaşadıkları olayları anlatıyor. Kaçış planı yapan esirler her defasında yakalanırlar çünkü aralarına bir Alman casusu sızmıştır ve onu bulmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

SERGİLENDİĞİ SAHNE: Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi / Konak YKM
YÖNETMEN: Çağlar İşgören
YAZAR: Donald Bevan & Edmund Trczinski

Oyun +13 öğeler içermektedir. Biletler Biletix’ten ve Haldun Dormen Sahnesi gişesinden alınabilir. 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER