Sanatseverlerden Yoğun İlgi

Yepyeni bir sezona merhaba diyen İş Sanat’ın Kasım ayı etkinlikleri ve sezon boyunca gerçekleştirilecek; klasik müzik, caz konserleri ve dans gösterisinden oluşan toplam 26 etkinliğin bilet satışı devam ediyor.

Sanatseverlerden Yoğun İlgi
İş Sanat’ın, heyecanla beklenen 14. sezon programının açıklanmasının ardından satışa çıkan biletler hızla tükeniyor. Büyük bir beğeniyle karşılanan yeni sezonun en önemli etkinliklerinden biri olan Academy of St. Martin in the Fields & Joshua Bell konserinin biletleri satışa çıktığı gün tükendi. 
 
 
Biz Programımızı Yaptık, Şimdi Sıra Sizde!
 
Sanatseverler her yıl olduğu gibi bu yıl da İş Sanat’ın birbirinden güzel etkinlikleri içinden kendi konser serilerini oluşturarak sezonun tüm klasik müzik ve caz konserleri ile dans gösterilerinin biletlerini indirimli olarak alabiliyor. İş Sanat’ta 5 etkinliğe bilet alan izleyiciler için yüzde 10, 10 etkinlik için yüzde 15, 15 etkinlik için yüzde 20 indirim imkânı sağlanıyor.
İş Sanat öğrencileri de unutmayarak tüm etkinliklerde öğrenci kategorisi biletlerini indirimli olarak 20 TL’den satıyor. Emre Aydın konserine özel olarak ise sadece öğrenci kategorisi biletleri değil tüm koltuk kademeleri öğrenciler için 20 TL. Aydın, 15 Kasım Cuma akşamı akustik performansıyla İş Sanat’ta hayranlarıyla buluşuyor. Öğrenciler, İş Sanat Ana Gişesi’nde öğrenci kimliğini göstererek her etkinlik için bir adet bilet satın alabiliyor.
 
 
Kasım’da Müzikseverler İş Sanat’ta Buluşacak
 
İstanbul'daki en önemli kültür merkezlerinden biri olan İş Sanat, sezonu 2 Kasım’da geleneksel hale gelen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) konseri ile açacak. Sascha Goetzel’in yönetimindeki BİFO, çok sayıda uluslararası ödül kazanmış, genç kuşak piyanistlerinden Özgür Aydın’a eşlik edecek. Klasik müzik kuşağının Kasım ayındaki bir diğer etkinliği ise genç kuşağın en önemli trompet virtüözlerinden Gabor Boldoczki’nin Kremerata Baltica konseri. Salzburg festivaline davet edilen ilk solo trompetçi olma özelliğini de taşıyan Boldoczki’nin solist ve şef olarak yer alacağı konser 27 Kasım Çarşamba günü gerçekleşiyor.
Kasım ayında Dünya Müziği serisinden iki muhteşem konser müzikseverlerle buluşuyor. Chill Out müziğin en sevilen temsilcilerinden Chambao 10. yıl turnesi kapsamında 12 Kasım Salı günü, unutulmaz Frida filminin Oscar adayı şarkısı "Burn it Blue" ile hafızalara kazınan Lila Downs ise 20 Kasım Çarşamba günü İş Sanat’a konuk oluyor. Caz serisinin ilk konukları John McLaughlin ve Zakir Hussain arkadaşlıklarının 40’ıncı yılını Remember Shakti projesiyle 23 Kasım Cumartesi gecesi İş Sanat’ta kutluyor.
Minik sanatseverler ise sezonu 17 Kasım Pazar günü Pamela Spence ve Serkan Keskin gibi yıldız oyuncu ve sanatçıların yer aldığı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler müzikali ile İş Sanat’ta açıyor.
 
 
Klasik Müziğin Adresi: İş Sanat
 
“Yıl boyu sanat, yıl boyu festival” sloganıyla sanatseverlere 7 aya yayılan zengin bir program sunan İş Sanat klasik müzik konserler serisinde birbirinden değerli sanatçı ve toplulukları ağırlıyor.
İş Sanat gelenekselleşen Yılbaşı Konseri Strauss Gecesi’nde Vienna Classical Players’ı konuk ediyor. Şef Martin Kerschbaum’un yöneteceği Vienna Classical Players’a özellikle Operette’lerdeki başarılı performanslarıyla dikkat çeken Birgitta Wetzl ve usta bariton Benno Schollum ile Viyana Balesinin dansçıları eşlik ediyor. Heyecanla beklenen bu konser 26 ve 27 Aralık olmak üzere iki gece klasik müzik tutkunlarına unutulmayacak bir deneyim yaşatacak.
Macaristan’ın en köklü orkestralarından biri olan Macaristan Ulusal Filarmoni Orkestrası 2 Nisan Çarşamba günü Zoltan Kocsis’in şef ve solistliğinde İş Sanat programında yerini alıyor. 
 
Cazın Usta İsimleri İş Sanat’ta
 
24 Ocak’ta sahne alacak Luisa Sobral ve 16 Mayıs’ta izleyiciyi selamlayacak olan Ravi Coltrane Quartet konserleri caz severlerde yoğun ilgi görüyor. 2011’de The Cherry On My Cake albümüyle geniş kitlelere müziğini sevdiren Sobral’ın yorumları, caz geleneğinin unutulmaz isimleri Billie Holiday ve Ella Fitzgerald’la karşılaştırılıyor. Efsanevi saksafon sanatçılarından, besteci ve icracı John Coltrane ile caz piyanisti Alice Coltrane’in oğlu olan Ravi Coltrane de Quartet’iyle birlikte İstanbullu caz meraklılarının karşısına çıkıyor. 
Time Dergisi’nin ‘Yılın en heyecan verici vokali’ olarak nitelendirdiği caz vokalisti Madeleine Peyroux The Blue Room isimli son albümünün en beğenilen parçalarını 5 Aralık akşamı İş Sanat sahnesinde seslendiriyor.
Cazı birçok farklı tarzla harmanlayarak caz müziğinin sınırlarını yeniden çizen besteci ve perküsyon ustası Jack DeJohnette, seyirciyi hem sesiyle hem de kontrbas performansıyla etkileyen ve genç yaşta Grammy kazanan Esperanza Spalding, New York Times’ın ‘caz tarihinin en iyi müzisyenlerinden biri’ olarak nitelendirdiği saksafon devi Joe Lovano ve Spalding’in sadık partneri Arjantinli piyanist Leo Genovese’den oluşan “The Spring Quartet” 9 Nisan’da İş Sanat’ta verecekleri konser ile caz severleri büyülemeye hazırlanıyor.
 
Modern Dansın Mihenk Taşlarından Biri; Limón Dance Company
 
Her sezon modern dansın önemli topluluklarını sahnesinde ağırlayan İş Sanat, modern dansın öncülerinden Jose Limón’un uluslararası üne sahip seçkin topluluğu Limón Dance Company’i dans severlerle buluşturuyor. Dramatik ifadeleri, teknik ustalıkları ve coşkun hareketleriyle sahneye çıktıkları her ülkede izleyenlere eşsiz deneyimler yaşatan Amerika’nın bu köklü dans topluluğu iki muhteşem gösteriyle, 7-8 Mart tarihlerinde İş Sanat’ta performans sahneliyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER