Sanatçılardan Sitem

Kimi sanatçılar, sanat camiasının Berkant ile hayattayken ilgilenmedikleri yönünde sitem ettiler

Sanatçılardan Sitem

 

45 yıldır güncelliğini hiç kaybetmeyen ‘Samanyolu’ adlı şarkısını 7’den 77’ye sevdirerek Türk müzik tarihine adını yazdıran Berkant, dün hayatını kaybetti.
Selçuk Ural, sanat camiasının hayattayken Berkant ile ilgilenmedikleri yönünde sitem ederken “Sezen Aksu ve Adnan Şenses’e teşekkür ediyorum. Başka teşekkür edeceğim kimse yok” dedi. Sanatçının doktoru Prof. Dr. Bingür Sönmez, ünlü sanatçıya hayattayken az sayıda ziyaretçinin geldiğini söyleyerek vefasızlık yapıldığını aktardı. Berkant’ın eşi Engin Akgürgen ise duygularını “Berkant ile vedalaşma şansım oldu. Beni sevdiğini söyledi. Ne diyebilirim ki? Acım büyük” sözleriyle ifade etti.
SERPİL ÖRÜMCER: (Kızını 40 yıl Berkant’la görüştürmeyen ilk eşi) Cenazeye gideceğim. Rabbimden başka kimse buna mâni olamaz. Kızımı ve torunlarımı da götüreceğim. Allah rahmet eylesin.
SEZEN CUMHUR ÖNAL: Çok üzgünüm. Çok önemli bir meslektaşımı, çok iyi bir dostumu kaybettim. Bütün müzikseverlerin başı sağ olsun mekânı cennet olsun.”
TÜLAY ÖZER: Berkant çok sevdiğim dostumdu. O kadar sıkıntılar çekti ki belki de bu yüzden bu illet hastalığa yakalanıp hayatını kaybetti. Belki de daha iyi şartlar olsaydı Berkantçığım yaşayabilirdi. NİL BURAK: Berkant’ımızı kaybettik. Türkiye’nin başı sağ olsun. Çok üzgünüm.
DENİZ SEKİ: Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek. Mekânın cennet olsun. Nurlar içinde uyu Berkant Baba.
HAMDİ ALKAN: Berkant, ‘Samanyolu’ şarkısı ile çocukluğumun unutulmaz sesi, sanatçısıydı. Mekânı cennet olsun...
REYHAN KARACA: Türk pop müziğinin kilometre taşı Berkant’ı kaybettik. Nur içinde yatsın...
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2012, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER