'Rüzgar' Galeri Selvin'de Esecek

16 Ekim - 9 Kasım tarihleri arasında Nejdet Vergili’nin “Rüzgar” isimli resim ve desen sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

'Rüzgar' Galeri Selvin'de Esecek
Sanatçı, zaman ve yer kavramlarının adeta boyut değiştirdiği, biraz da soyutlaştığı resimlerinde kendi coğrafyasındaki izlerden yola çıkarak daha büyük bir haritada yolculuk yapmaya çalışıyor. 
O'nun bu soyut sayılabilecek atmosferler içindeki kahramanları ''modern yaşamlar'' ın kıyılarında herşeye rağmen güçlü duruyorlar, sade dostlukların şarkısını söyleyip oynuyorlar ve izleyiciyi de hayatın asıl anlamlarını yakalamaya ve bu oyunlara davet ediyorlar. 
 
Vergili, "Rüzgar" ismini verdiği bu sergisinde büyük boşluk geometrisi içinde yer alan figürleri ve renkleriyle yine ilginç kurgulara imza atıyor. 
Bir süredir göremediğimiz bisikletler yeniden sahneye çıkıyorlar ve eserlerinin başrollerini üstleniyorlar. Nejdet Vergili 1954 yılında Bafra'da doğdu.1980'de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nü birincilikle bitirdi. 2007 yılından itibaren İtalya'da çalışmalarına ağırlık verdi. Floransa, Roma, Venedik de sergiler açtı. 
2010 yılında İtalya'da değişik şehirlerde kısa aralıklarla açtığı sergilerle adından bahsettirdi. Son olarak 2011 Eylül ayında Treviso kentinde sergi açan Nejdet Vergili, yurt dışında da çalışmalarına devam ediyor. 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER