Ruh, Malzeme, Sanat

Arnavutköy artgallery, 20 Aralık tarihine kadar Cenan Uyanusta’nın cam-resim-heykel sergisi ile sanatın farklı boyutlarına aynı anda evsahipliği yapıyor.

Ruh, Malzeme, Sanat
Galeri ve etkinlikleriyle sadece ülkemiz sanat platformunda değil uluslararası platformlarda da sanatçıları temsil eden Arnavutköy artgallery, Aralık ayında sanatın farklı dallarına değen verimli bir sanatçıyı ağırlıyor. “Ruh, malzeme, sanat” diyerek esinlendiği her şeyi cam-resim ve heykeller şeklinde ifade eden Cenan Uyanusta, duygu, gözlem ve ilhamlarını en üretken kullanan sanatçılardan. 
 
Sanatçı, şimdiye kadar yurt içi ve yurt dışında açtığı pek çok sergi ile sanatseverlerle bir araya gelerek kendini ifade etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor. 
 
Hemen hemen her şeyden etkilendiğini ve etkilendiği şeyleri tuval üzerine veya cama yansıtmanın ifade biçimi olduğunu belirten Cenan Uyanusta, bunu yaparken de “sanatın belli bir malzeme ve teknikle sınırlı kalmayı engelleyişini” temel alıyor. Sanat kavramının sürekli arayış içerisinde olarak gelişeceğine inanan sanatçı, üniversite cam eğitimi aldıktan sonra, karışık malzemeyle sanat yapmak anlamına gelen Mix Media ile tanışarak farklı teknikleri harmanlamanın peşine düşmüş. Böylece camı hayatından çıkartmadan araya boyaları da katarak sanat yaşamına devam etmiş. 
 
Mixed Media akımını üniversitelerde öğrencilerle de tanıştıran Cenan Uyanusta’nın “ruh, malzeme, sanat” temasıyla kurguladığı cam-resim ve heykel sergisi Arnavutköy artgallery’de, ziyaretçilerini bekliyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER