banner51

Romanya'dan Ödül

Çirkin Ördek Yavrusu'nun yüzü güldü!

Romanya'dan Ödül

 

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali ile 19-23 Kasım tarihleri arasında Romanya Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşen, 20.Uluslararası Gulliver Animasyon Tiyatro Festivali’nde “En İyi Performans” ödülünü kazandı.
2003 yılından bu yana Türkiye'nin dört bir yanından 500 bine yakın çocuğu tiyatroyla buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, ilk kez katıldığı 20.Uluslararası Gulliver Animasyon Tiyatro Festivali’nden ödül ile döndü. Bu yıl 10. yaşını kutlayan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 5 farklı ülkeden 13 farklı tiyatro topluluğunun katıldığı festivalde Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali’ni Romanya’daki çocuklarla buluşturarak, festival katılım diplomasına da layık görüldü.  
Mehmet Zorlu Vakfı’nın “sosyal sorumluluk projesi” olan “Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali”, Andersen’in “Çirkin Ördek” masalından yola çıkılarak Prof. Dr. Hasan Erkek’in kaleminden yazıldı ve Prof. Dr. Nurhan Karadağ tarafından yönetildi. Müzikal, XII. Direklerarası Seyirci Ödülleri kapsamında, müzisyen kategorisinde Yrd. Doç. Dr. Nedim Yıldız’a, yazar kategorisinde Prof. Dr. Hasan Erkek’e ve özel ödül kategorisinde Zorlu Çocuk Tiyatrosu’na ödül getirdi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2012, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER