banner51

Reysi Kamhi'den Dear Universe

Reysi Kamhi “Dear Universe,” başlıklı kişisel sergisiyle 9 Ocak tarihine kadar Pg Art Gallery’de izleyiciyle buluşuyor.

Reysi Kamhi'den Dear Universe
Geçmiş sergilerinde kent hafızasının kaydı üzerine yaptığı çalışmalarıyla tanıdığımız Reysi Kamhi, “Dear Universe,” serisiyle bu kez bir içe yöneliş yolculuğunun kaydını tutuyor. Her şeyin büyük bir hızla değiştiği ve bu hızı yakalamanın mümkün olmadığı şu günlerde sanatçı, modern hayatın telaşından kendisini soyutlayarak elleriyle gözlerini kapatıyor ve işlerinde bu içe yönelişi tasvir ediyor.
 
İnsanın, sınırsız kaynakları ve harika düzeniyle var olan doğanın bir parçası olması, sanatçıyı doğayı gözlemlemek ve tanımaya itiyor. Geçtiğimiz yaz Subatan Yaylası’nda geçirmiş olduğu günlerinden hareketle kendi evreninin ve içselliğinin bir haritasını çıkartma sürecini işlerine yansıtıyor.
 
Kamhi, ” Dear Universe, ” diye evrene seslendiği bu sergisinde, akışkan ebru tekniği ile yağlıboyayı birleştirdiği büyük boy çalışmaları, kolajları ve doğal bir malzeme olan ağaç gövdesine çizmiş olduğu resimleriyle karşımıza çıkıyor. Hiçlik, akış ve teslimiyet gibi kavramları, gölge karakterler üzerinden rüyasal bir görsellikte sunuyor.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER