Pierre Cornuel yeniden İzmirlilerle buluşacak

Institut français İzmir, Yazar ve İllüstratör Pierre Cornuel'i bir kez daha İzmirlilerle buluşturacak. Cornuel, İzmirlilere bir kitabın oluşturulma aşamasının tüm sırlarını anlatacak.

Pierre Cornuel yeniden İzmirlilerle buluşacak

Institut français İzmir, küresel salgın nedeniyle etkinlik ve buluşmaları online platforma taşıdı. Bu doğrultuda 15 Mayıs Cuma saat 16.00'da gerçekleştirilecek online etkinliğin konuğu ünlü Yazar ve İllüstratör Pierre Cornuel olacak. Sanatçı, sanal buluşmada not defterine yazılan ilk düşünceler ve eskizlerden başlayarak, baskısına kadar kitap oluşturma aşamaları hakkında katılımcılara ipuçları verecek. Cornuel, daha önce Institut français İzmir'in davetlisi olarak pek çok kez İzmir'de öğrencilerle buluşup resim ve edebiyat üzerine sohbetler, aktif yaratıcılık atölyeleri gerçekleştirmişti.

Toplamda 55 kitap, 12 ödül
Paris Modern Sanat Yüksek Okulu'ndan mezun olan Cornuel, onlarca albüm kapağı ve afiş çalışmasının yanı sıra, basın reklamcılık alanlarında çizimler yaptı, animasyon filmlerin yapımında yer aldı. Sanatçının 23 dile çevrilen 55 resimli çocuk ve gençlik kitabı bulunuyor. Pierre Cornuel aynı zamanda aralarında Fransa'da Okul Edebiyatı Büyük Ödülü (2008) ve tüm eserleri için CESAR Ödülü de bulunan 12 ödüle layık görüldü.

Fransızca etkinlik Zoom platformu aracılığıyla https://us02web.zoom.us/j/83796745471 linki üzerinden gerçekleşecek. Detaylı bilgi ise [email protected] adresi veya 0232 466 00 13 / 14 telefonlarından alınabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER