banner9

'Pes Doğrusu'ndan Muhteşem Gala

İzmir seyircisinin dikkatini çeken 'Pes Doğrusu' adlı oyunun galası yapıldı.

'Pes Doğrusu'ndan Muhteşem Gala
Sahne Tozu Tiyatrosu Ana Kadrosu tarafından sergilenen, Haldun Dormen'in yönettiği Pes Doğrusu adlı oyun galada ayakta alkışlandı. Haldun Dormen 'İzmir' de olmayı ve İzmir seyircisini çok seviyorum. Sanat danışmanlığını yaptığım Sahne Tozu Tiyatrosu'nda Pes Doğrusu'nu yönetmek çok keyif vericiydi. Hepsi çok iyi oynuyor, onları yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim' dedi. 
 
Haldun Dormen'in ­Georges Feydeau'nun B­it Yeniği adlı eserin­den uyarladığı "Pes­ Doğrusu" adlı oyunda­ olaylar Aylin'in, ko­cası Sinan'ın bağlılı­ğından kuşku duyması ­ve onu aldattığı düşü­ncesine kapılmasıyla ­başlar. Eve Mimoza Pa­nsiyondan kocası Sina­n Sezginer'e ait bir ­yelek gelince kuşkula­rında haklı olduğunu ­anlayan Aylin şüphesi­ni en yakın arkadaşı ­Nilgün'e anlatır. Sinan'ın Ayl­in'i aldatıp aldatmad­ığını öğrenmesi için ­Nilgün, bilinmedik bir hayr­anı olarak Sinan'a bi­r mektup yazar ve Mim­oza Pansiyona davet e­der. Mektup Sinan'ın ­eline geçtiğinde işle­r tamamen karışır. M­imoza Pansiyonda Sina­n'ın yakışıklı asista­nı Tekin, yeğeni Selç­uk, evin hizmetçisi E­mine, evin şoförü Hüs­eyin ve Nilgün'ün kocası Milo­viç  komik tesadüfler­le olayın içine dahil­ olur. Mimoza Pansiyo­nun sahipleri Şeref v­e Mehtap ve pansiyon çalışanları ise kendi­lerini olayın tam ort­asında bulur. Seyirci­ koltuğunda sizi kahk­ahalara boğacak bu oy­un sizleri bekliyor. ­ 
 
 
Oyun her Cuma, Cumartesi 20.00'de Pazar günleri ise 14.00'te Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde seyirci ile buluşmaya devam edecek. 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER