banner51

'Parts' Sergisi

'Art for the Soul’ projesi kapsamında Evren Sezgin'in ‘Parts’ isimli sergisi, 12 Eylül-12 Aralık 2015 tarihleri arasında Banyan Restoran’da sanatseverlerle buluşuyor.

'Parts' Sergisi
Eserlerinde canlı renkleri kullanmayı tercih eden sanatçı, izleyicinin algısında çarpıcı ve güçlü bir etki bırakmayı amaçlıyor. Figürleri kimi zaman tek başına, kimi zaman da yarım olarak resmeden Sezgin, “Çalışmalarımla, hayattaki yalnızlığımıza ve ruhumuzu tevekküle ulaştırma çabamıza vurgu yapmayı arzu ettim” dedi. 
 
Sanatçı farklı çalışmalarıyla, 17 Eylül-17 Aralık 2015 tarihleri arasında “Beklenmedik Hikayeler” isimli karma sergi ile ‘Şeli Art Project’ işbirliğiyle, Soul Group’a ait Kuruçeşme Soul Room-Kydonia Restoran’da sanatseverlerle buluşacak.
 
Parçalarız…    parçalanırız…   bir parçadan çoğalırız…   içimiz parçalanır…   bir parçasını severiz…  bir parçamız onda kalır…   diğer parçamız yarım…
 
 
Hayatın kendisi değil midir parçalar? Onlar bir araya gelir resmin bütününü görürüz. Belirlenmişliğin can sıkıntısı oynatır parçaları yerinden, darmadağın eder, paramparça oluruz.
 
Bozup yaptıklarımız, inşa edip yıktıklarımızdır bizi biz yapan. Birbirimizden parçalar alır, birbirimizde parçalar bırakırız. Bir parçamız olur, bir parçası oluruz… Doğru zamanda yanlış yerde olan parçalar, yanlış zamanda doğru yerde olan parçalar… ya yitip giden parçalar?Bizi farklı kılan da aynı parçalarla farklı sekilerle, farklı renklere, farklı hayatlara ulaşabilmek olsa gerek…
 
Rilke’nin dediği gibi “Parçalanmış bir hayatı ancak küçük parçalar halinde anlatabilirsiniz”. Ben de öyle yaptım. Birleştirdim, değiştirdim, bozdum, parçaladım… Yılmadan yeniden yeniden denedim, ulaşacağım bütünlüğün ya da içinde kaybolacağım parçaların hazzıyla… İşte budur ‘PARTS’ın doğuş hikayesi.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER