'Paraya Hayır' tiyatroseverlerden tam not aldı

İzmir Devlet Tiyatrosu, 2019'a gün sayarken, yılın son oyunu “Paraya Hayır” ile tiyatroseverlerle buluştu

'Paraya Hayır' tiyatroseverlerden tam not aldı

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

2018'in son günlerinde, İzmir Devlet Tiyatrosu yılın son oyunu ile izleyicilerle buluştu. Çağımızın en büyük sorunu olan 'para, mutluluk getirir mi?' sorusu üzerinden yola çıkan ve eğlenceli bir üslupla düşündüren 'Paraya Hayır' isimli tiyatro oyunu, salı günü prömiyerini yaptı. Fransız yazar Flavia Coste'nin kaleme aldığı, Can Kapyalı'nın çevirmenliğini üstlendiği oyun, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Oyunun yönetmeni, aynı zamanda oyuncusu olan ve bunların yanı sıra ev sahipliğini de yapan İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, oyun sonrası Ben Tv'ye açıklamalarda bulundu.

"HER SAHNEYE ÇIKIŞIMIZDA HEYECANLANIRIZ"

1,5 aylık bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Ulukent; "30 yıldır sahneye çıkıyorum ama biz her sahneye çıkışımızda heyecanlanırız. Bu heyecan hiçbir zaman bitmeyecek. Profesyonel bir tiyatronun hazırlığı neyse, hepsini adım adım gerçekleştirdik. Bu sezon devamlı oynayacağız. Turnelerimiz olacak." dedi.

Oyuna dair de bilgi veren Ulukut; "Para tabiki güzel bir şey ama buradaki felsefe şu; fazla ve haddini aşan bir paranın aileyi nasıl dağıttığını gördük. Evet para yerine göre mutluluk, yerine göre mutsuzluk. Onu, hazmedebilmek önemli. Oyundaki felsefede bu." ifadelerini kullandı.

Oyunun başrollerini; Levent Ulukut,Işın Karakan Yıldız, Güldeniz Türküstün Eldeniz ve Ozan Yıldırım’ın paylaşırken, dekor tasarımı Yıldız Köse İpeklioğlu’na, ışık tasarımı Fuat Fırat’a ve yönetmen yardımcılığı ise Özkan Gezgin’e ait.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze
Gamze - 2 yıl Önce

Oyun güzeldi emeğinize sağlık özellikle anne verdiği mesaj çok anlamlı

SIRADAKİ HABER