banner9

Nürnberg'de Ayakta Alkışlandılar

Antalya Şehir Tiyatrosu ilk oyununu kardeş şehir Nürnberg’de oynadı. Objektif Sahne Kültür Merkezi’nin daveti ve Antalya-Nürnberg Kardeş Şehir İN-SAN derneğinin desteği ile Nürnberg’de Özer Tunca’nın yazıp yönettiği “Oyun Oyun İçinde” ayakta alkışlandı.

Nürnberg'de Ayakta Alkışlandılar
Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Ataşesi Faruk Küçük, Din Hizmetleri Ataşesi Mümin Şener’in de takip ettiği oyun, izleyenleri gülmekten kırıp geçirdi. Oyun sonunda Objektif Tiyatro Sanat yönetmenleri Cihan Kente ile Ertuğrul Karakaya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun adının önceki gün meclis kararı ile değişerek, Antalya Şehir Tiyatrosu adını aldığı bilgisini verdi ve pastayı hep birlikte kestiler. Başkonsolos Yavuz Kül ile İN-San Derneği Başkanı Rıza Özlek de yaptıkları konuşmalarda, Antalyalı tiyatrocuları tebrik etti.
 
Antalya Şehir Tiyatrosu 10 Mart tarihinde yine Nürnberg’e gelerek “Geç Kalanlar” oyununu sergileyecek. Objektif Tiyatro’da Mayıs ayı içinde Antalya’da tiyatro severlerin karışışına çıkacak
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2015, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER