Murathan Özbek'ten 'AN'

Geçen yıl açtığı "İN" sergisi ile dikkatleri üzerine çeken fotoğraf sanatçısı Murathan Özbek, bu kez "AN" ile sanat severleri buluşturuyor.

Murathan Özbek'ten 'AN'
Sinema prodüksiyonu ile eş tuttuğu çekimlerinin tema ve görsel zenginliği için ülkenin hemen her yerini dolaşan sanatçı için ilk kez bir film şirketi Galatafilm, sanatçının sergisine sponsorluk yapıyor. Erzurum, Tekirdağ, Düzce, Şile, Akyazı, Sapanca, Çorlu, İstanbul Fotoğraf çekmeye başladığı 2009 yılından bu yana dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarında ‘’5 önemli ödül’’ kazanan sanatçı, bu kez zamanın geçişinin kendisinde yarattığı yokluk hissini işliyor.
 
 
 
 
 
 
 
Kendi hayatından yola çıkarak yarattığı fotoğraflar her ne kadar otobiyografik olsalar da, seyirciye kendilerini fotoğrafa koyma anlamında büyük bir alan sunuyorlar; "ve baktım ki hayatımın en önemli anları fotoğraflanmamış, ‘’o’’ anlara gitmeye başladım." diyor Özbek.
 
 
Sanatçı, kendi zamanının izinde ilerlerken karşılaştığı boşluğu, seyircinin içine girebileceği bir hale getiriyor. Bu da serginin en dikkat çekici yanı olarak göze çarpıyor.
 
 
 
23.000 kişinin yaklaşık 100.000 projeyle başvurduğu Nikon 2012-2013 fotoğraf yarışması 2.'si Murathan Özbek'in Galatafilm sponsorluğunda hazırladığı "AN" sergisi, 31 Ocak 2014 tarihine kadar Nişantaşı Renart Sanat Galerisi'nde görülebilir.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2014, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER