banner51

MS Hastaları İçin Oynadılar

Oyuncu ve yönetmen Haldun Dormen'in Multipl Skleroz (MS) hastaları için yazıp yönettiği 'Sil Baştan' adlı tiyatro oyunu Samsun'da büyük beğeni topladı.

MS Hastaları İçin Oynadılar

 

Haldun Dormen’in MS hastalığına dikkat çekmek için yazıp yönettiği 'Sil Baştan' adlı tiyatro oyunu Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi. MS hastalarının da izlediği oyununa Samsunlular büyük ilgi gösterdi. İzleyiciler oyun öncesinde Haldun Dormen’le fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.
 
Oyun hakkında bilgi veren Dormen, MS ile ilgili bu proje kendisine ilk teklif edildiğinde hastalıkla ilgili bilgisinin olmadığını belirterek, "Daha sonra doktorlarla ve hastalarla görüşüp işin ciddiyetini fark ettim ve bu oyunu yazdım. Ardından çok iyi bir kadroyla oynamaya başladık. İnsanlara ne kadar yararlı olduğunu gördük. Böyle bir şey yaptığım için çok mutluyum. MS tedavisinde en önemli nokta yüksek moral ve ümitsizliğe kapılmamak. İnsanlara bu mesajı vermeye çalışıyoruz" diye konuştu.
 
Yaklaşık bir saat süren oyunda Göksel Kortay, Ayça Varlıer, Gazi Şeker, Nuri Gökaşan, Hüseyin Gülhuy, Nebi Birgi, Volkan Yılmaz ve Onur Durmaz rol aldı.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2012, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER