'Michel Comte Fotoğraf Sergisi'

Moda fotoğrafının dünyaca ünlü isimlerinden, İsviçre'li fotoğraf sanatçısı Michel Comte'un unutulmaz portre fotoğraflarından oluşan sergisinde fotoğrafların yer aldığı sergisi25 Ocak 2014'e kadar Elipsis Galeri'de izleyici ile buluşuyor.

'Michel Comte Fotoğraf Sergisi'

Michel Comte, Elipsis Galeri'deki ikinci solosunda 35 yılı aşkın süredir çekmiş olduğu müzik, moda ve sanatın tanınmış kişilerin ikonik karelerini sunuyor.Michel Comte'un objektifinde kişiler, günümüzün medya çağında birer tanrıya dönüşürken, aynı zamanda çağdaş yorumuyla onları zamansız kılıyor.

Kadınları bir objeye dönüştürmeden çekiciliklerini ve güçlerini ortaya koymayı başarırken, çektiği herkesin değişkenliklerinin yanı sıra bireyselliklerini de portrelerinde dışa vuruyor. Portrelerindeki kişileri hem cazibeli, sıcak kanlı ve samimi, hem de cesur, güçlü ve kontrolü elinde olan tüm yönlerini gösteriyor.Comte'un fotoğrafları Viyana Kunst Haus, Venedik Penny Guggenheim Müzesi, Verona Centro Internazionale di Fotografia'da, Munih Pinakothek der Moderne'de, Dusseldorf NRW-Forum'da, Zürih Museum für Gstaltung gibi birçok müzede sergilenmiş ve koleksiyonlarına dahil edilmiştir.

1954, Zürih doğumlu, Michel Comte resim restorasyonu üzerine eğitim almış ancak sonrasında fotoğrafçı olarak kariyerine başlamıştır. Comte, kısa sürede Amerikan, İtalyan, Alman Vogue'un paylaşılamayan ismi olup aynı zamanda, Vanity Fair, GQ, Interview gibi birçok derginin efsane çekimlerini yapmıştır. Bunun yanı sıra hayırsever olarak dünyada hızla yükselen yoksulluk ve açlık gibi konulara dikkati çekmek adına Uluslararası Kızıl Haç için Bosna Hersek, Irak, Sudan ve Afganistan'da foto röportajlar yaptı. 3. Dünya ülkelerinde ise temiz su kaynağı yaratabilmek adına 2004 yılında “Water Foundation” vakfını kurdu.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER