banner51

Mehmet Güleryüz'den Desenler

Mehmet Güleryüz 55. sanat ve 75. doğum yılını, 28 Şubat - 2 Mart tarihlerinde Londra'da bu yıl ikincisi düzenlenecek olan uluslararası sanat fuarı Art14 London Fair'de sergilenecek, eski ve yepyeni yapıtlarından oluşan özel desen seçkisi ile taçlandırıyor.

Mehmet Güleryüz'den Desenler
Sanatçının 70’lerden günümüze desenlerinden oluşan ve henüz izleyicisiyle buluşmamış yepyeni yapıtları da içeren seçki, Art14 London Fair’e katılacak iki Türk galeriden biri olan The Empire Project standında uluslararası sanatseverlerle buluşuyor. Desen Güleryüz’ün sanatsal ifadesinde önemli yer tutuyor; bu bağlamda 24 yapıtın yer aldığı serginin sadece desenden oluşan bir seçki olması onu ayrıca ilgi çekici kılıyor.
 
İstanbul Modern Sanat Müzesi şef küratörü Levent Çalıkoğlu’nun, sergi kataloğu için yazdığı yazıda da ifade ettiği üzere Mehmet Güleryüz desenleri  “İnsanoğlunun şimdiki zamana ilişkin görünen ve görünmeyen telaş, endişe, şaşkınlık, beklenti, karşı duruş, melankoli ve reddediş gibi varoluşsal kaygılarını merkez almakla birlikte yaşadığı dönüşümler karşısında geliştirdiği çözümlerin de kaydını, izdüşümünü ortaya koyuyor, hatırlatıyor.” 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER