banner51

Masaldan Kitaba Yolculuk

Toplumda giderek azalan kitap sevgisi ve okuma alışkanlığını, çocukların çok sevdiği masal kahramanları aracılığıyla tekrar kazandırma amacıyla hazırlanan ‘Masal Dostlarımız’ isimli tiyatro oyunu beğeni topladı. Gaziemir’de sahnelenen oyun sonrası ‘ücretsiz kitap’ dağıtıldı.

Masaldan Kitaba Yolculuk

 

Toplumda giderek azalan kitap sevgisi ve okuma alışkanlığını, çocukların sevdiği masal kahramanları aracılığıyla yeniden kazandırmayı amaçlayan İzmir Sanat Etkinlikleri Merkezi’nin (İSEM) oyuncularının rol aldıkları ‘Masal Dostlarımız’ isimli tiyatro oyunu miniklere neşeli saatler yaşattı.
 
Gaziemir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 3 seans sahnelenen oyunda, Pinokyo, Kırmızı Başlıklı Kız, Külkedisi ve Keloğlan gibi masal kahramanları ile okuma yazma bilmeden ve hiçbir eğitim almadan kısa yoldan para kazanma hevesindeki iki oyun karakteri (Paragöz ve Oyunbozan) arasında yaşanan mücadele anlatıldı.
 
İnteraktif formatta hazırlanan oyunda çocuklar, kitapların hurda kâğıt olarak satılması dışında bir şeye yaramadığını savunan Paragöz ve Oyunbozan’a yanlış düşündüklerini söyledi. Yaklaşık 1100 çocuğun velileriyle izlediği oyunun sonunda, Kitap Dostluğu Kulübü tarafından ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirildi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2012, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER