'Leyla'nın Evi' AKM'de

Festival Film tarafından düzenlenen Tiyatro Kare'nin “Leylanın Evi ”adlı oyunun gösterimi 22 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu’nda yapılacak.

'Leyla'nın Evi' AKM'de
60 baskı yaparak Türk edebiyatının en çok sevilen eserleri arasına giren kitap, çeşitli hilelerle evi elinden alınan bir İstanbul hanımefendisinin Boğaziçindeki yalısını terk ederek, Beyoğlu’nun arka sokaklarında yaşamak zorunda kalmasını anlatır. Oyunda, biri eski İstanbul, diğeri hip hop kültüründen iki kadının dostluğu seyircilerin yüreğini kazanır. İki farlı kültüre hoşgörüyle, sevgiyle ve gülümseyerek bakmasını öğreniriz. Eleştirmenlerce son yıllarda özel bir tiyatro tarafından gerçekleştirilen en iddialı prodüksiyon olarak adlandırılan oyunun dekoru İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın eski genel sanat yönetmeni Nurullah Tuncer, müziklerini Zülfü/Ferhat Livaneli gerçekleştirmiştir. Oyun barkovizyon görüntüleri ile desteklenmektedir.
 
Yazan: Zülfü Livaneli
Yöneten: Nedim Saban
Uyarlayan: Zeynep Avcı
Dekor: M.Nurullah Tuncer
Müzik: Zülfü Livaneli & Ferhat Livaneli
Oyuncular: Celile Toyon, Ayça Varlıer, Ahmet Uz, Halim Ercan, Ömer Akgüllü, Dicle Alkan, Meral Asiltürk, Ethel Mulinas, Serdar Aydın, İsmail Karaer
 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER