Küçük Kulüp'te nefes kesen turnuva sona erdi

Dünden bugüne İzmir’in sosyal ve sportif hayatına yön vermiş olan köklü tenis kulübü Küçük Kulüp’te her yıl düzenlenen Biz Bize Tenis Turnuvası'nda, ödüller dün akşam sahiplerini buldu.

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Küçük Kulüp tarafından düzenlenen Biz Bize Tenis Turnuvası, bu yıl geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Alfredo Braggiotti (Fredino) anısına oynandı. Oldukça geniş bir katılıma ev sahipliği yapan turnuva, dün final maçlarının oynanmasının ardından ödül töreni ve kokteyli ile son buldu.

Tek erkekler turnuvasında birincilik ödülünü alan isim Bülent Necimoğlu oldu.

Dev organizasyona ilişkin görüşlerini belirten Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik: "Alfredo Braggiotti, bizim çok değerli bir üyemizdi. Yaklaşık 1 hafta evvel maalesef kendisini kaybettik. Burayla özdeşleşmiş, herkesin çok sevdiği, özel bir insandı. Hepimizin büyük üzüntüsü oldu. Onun hatırası için, ani bir kararla bu turnuvamıza kendisinin adını verdik. Hala gönüllerde, kalplerde. Hiçbir zaman kendisini unutmayacağız."

"Turnuvamıza katılım her zamanki gibi geniş çaplı oldu." diyen Sarıgedik; "Bu turnuva bizim kulüp üyelerimize yönelik bir turnuva. Biz bize adına o yüzden veriyoruz. Biz İzmir'deki çok değerli tenisçilere sahip bir kulubüz. İzmir'İn bu değerli tenisçileri ile Küçük Kulubümüzde buluşup, üyelerimiz arasında centilmence maçlar oldu. Bugün de finali hep beraber gerçekleştiriyoruz." şeklinde konuştu. "TÜRK TENİSİ, DÜNYA TENİSİNDE KONUŞULMAYA BAŞLANDI"

Türk Tenisinin geldiği noktayı değerlendiren Sarıgedik; "Türk Tenis Federasyonu gerçekten çok güzel atılımlar yapıyorlar. Özellikle sevgili kardeşim Bülent Necimoğlu'nun İzmir'den yönetim kuruluna seçildiği günden beri İzmir'e büyük katkısının olduğunu görüyorum. Sevgili Cengiz Durmuş Başkanda Ankara'da Federasyonu çok güzel temsil ediyor. Türk tenisi, dünya tenisinde konuşulmaya başlandı. Yalnız eğitim sisteminde tenisle ilgili büyük bir noksan olduğunu düşünüyorum. Eğitim sistemimizde yapılacak yeniliklerle, dünyadaki yarışmacılarla daha rahat rekabet ederiz diye düşünüyorum. Önümüz açık." ifadelerini kullandı.

"İZMİR'İN DEĞERLİ STK'LARINDAN BİRİYİZ"

2018-2019 yılını dolu dolu geçirdiklerini ifade eden Sarıgedik; "Biz 700 üyemizin üyemizin olduğu, 50 kişinin tenis oynadığı, 650 kişinin sosyalleşmeye çalıştığı İzmir Cemiyetinde yer alan bir kulübüz. Bence, İzmir'in değerli STK'larından biriyiz.Bu özelliğimizi de tenis kulübü olmakla birlikte, yaptığımız aktivitelerle perçinliyoruz. Çok güzel konuklarımız oldu. 2019 yılı çok verimli geçiyor, 2020 yılı içinde çok güzel projelerimiz olacak." dedi.Alfredo Braggiotti'nin kızları da, babalarının isminin turnuvaya verilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek; "Alfedo Bey, çok özel ve sevilen birisiydi. Tüm zamanını spora adamış birisiydi. Küçük Kulüpte geçirdi tüm zamanını." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER