Koza gala gecesinde ödüller sahiplerini buldu

26 yıldır genç tasarımcıları Türk moda sektörüne kazandıran Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nın büyük finalinde ödüller; moda, iş ve cemiyet hayatından seçkin davetlilerin ve T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katıldığı bir gecede sahiplerini buldu

Koza gala gecesinde ödüller sahiplerini buldu

Muhteşem bir organizasyonla gerçekleşen Koza Gala Gecesi'nin sunucusu Ece Sükan, Meltem Özbek elbisesiyle şıklığıyla göz kamaştırdı. Davetliler arasında Öykü Karayel, Nejdet-Emel Ayaydın, Süleyman-Ahu Orakçıoğlu, Yıldırım Mayruk, İsmail Kutlu, Sera Arıman, Oben Budak, Emre Erdemoğlu, Barış Avcı yanında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin yer aldı.

SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİ BİR ARADA

Finale kalan 10 genç tasarımcının koleksiyonlarını sundukları defile sonrasında sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri ilk üçe kalarak yarışmayı kazananları seçti. İHKİB Yönetim Kurulu'ndan Cem Altan'ın başkanlığını yaptığı jürinin üyeleri arasında, İMA Genel Direktörü Seda Lafçı, Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi, Moda Tasarımcıları Arzu Kaprol, Aslı Filinta, Belma Özdemir, Çiğdem Akın, Gamze Saraçoğlu, Hatice Gökçe, Niyazi Erdoğan, Özlem Kaya yanında Kreatif Direktör Murat Süter, IFW Moda Direktörü Banu Bölen gibi isimler yer aldı.

Defilede koleksiyonlarını tanıtan 10 finalist arasından, yarışma sonunda ilk üç belirlendi. Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Moda Tasarımcısı Mehtap Elaidi mentorluğunda hazırladığı Opposition/Savage-Neat isimli erkek koleksiyonuyla birinci olan Ezgi Karayel'e ödülünü takdim etti. Defileye Moda Tasarımcısı Özlem Kaya mentorluğunda hazırlanan, D-Ethnicity isimli kadın koleksiyonuyla yarışan Emre Pakel, ikincilik ödülünü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'den aldı. Moda Tasarımcısı Erol Albayrak mentorluğunda hazırladığı 400 isimli kadın koleksiyonuyla üçüncü olan Fatih Uğur ise gecede ödülünü İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe'den teslim aldı. 

İlk üç tasarımcıya bir yıllık İngilizce dil eğitimi ve yurt dışında moda eğitimi hakkı verilirken, yarışmanın birincisine 20.000 TL, ikincisine 15.000 TL ve üçüncüsüne 10.000 TL para ödülü takdim edildi. Finale kalarak defile gerçekleştiren tüm 10 tasarımcıya ise Moda Tasarımcıları Derneği'ne bir yıllık üyelik, İstanbul Moda Akademisi'nin (İMA) ileri düzey programlarından Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı'na katılım, İMA'nın "New Gen" defilesine katılım ve sektörle ilgili uluslararası bir fuara ziyaret hakları sağlandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER