Koi Balığı İle Zamanda Yolculuk

Sanatçı Pınar Kuseyri’nin, son dönem çalışmalarından oluşan kişisel sergisi “Koi Balığı ile Zamanda Yolculuk” 27 Temmuz 2015 tarihine kadar Art Suites Gallery Bodrum’nda.

Koi Balığı İle Zamanda Yolculuk
Her zaman akıntıya karşı direnen Koi Balığı, azmin ve kararlılığın simgesidir. Uzakdoğu’da akıntıya karşı yüzerek konusu geçen efsanevi nehrin kaynağına ulaşan Koi Balığı bir ejderhaya dönüşerek manevi dünya ile maddi dünya arasında gidip geleceğine inanılır. 
 
Sanatçı Pınar Kuseyri üretimini, Doğu ve Batı sentezi yaparak, Anadolu medeniyetleri ve Doğu motiflerini kullanarak akrilik ve Sumi-e tarzı çalışmaktadır. Çalışmalarında geleneksel Japon boyası, Fude(Japon fırçası), Washi (Japon pirinç kağıdı), rapido, kaligrafi malzemeleri ve akrilik kullanmaktadır. Uzakdoğu sanatının öykü ve simgelerinden etkilenen sanatçı kendi yaşadığı coğrafyanın motiflerini de kullanarak oldukça etkili eserler üretmiştir. 
 
Ayrıca Uzakdoğu resimlerinde yansıtılan doğanın o büyüleyici şiirselliğini, dinginliğini Pınar Kuseyri bir senteze dönüştürerek Koi balığının zamanda yolculuğunu bizlere anlatmıştır.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER