'Kimsecik' Fotoğraf Sergisi

Tuğba Yüksel’in ''Kimsecik'' fotoğraf sergisi, Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nde 19 Aralık 2015 tarihine kadar sanatseverler ile buluşuyor.

'Kimsecik' Fotoğraf Sergisi
Bu sergi, sanatçının 2015 yazı boyunca Paris’te çekilen fotoğraflarından bir seçki sunmaktadır.
 
Fotoğraf sanatçısı Tuğba Yüksel, geçtiğimiz yıl mart ayında Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin Sanat Galerisi Od’A-Ouvroir d’Art, Fransız Kültür Merkezi ve tarihi Maçka Sanat Galerisi iş birliğiyle düzenlediği sanat yarışmasını kazanmıştı. Yarışmanın ödülü ise Paris’te sanatçı rezidansı idi.
 
 
Tuğba Yüksel yarışmanın ardından iki ay süresince La Cité Internationale des Arts Paris’te bir sanatçı rezidansında katıldı. Bu süreçte, şehri keşfetmek adına Paris’in tarihi sokaklarını arşınladı ve kenti melankolik bir perspektifle fotoğrafladı.
 
Paris’in turistik simgelerini ve medyatik bilinirliğini bir kenara bırakacak olursak, şehrin kederli tarihi, hüzünlü hikayeleri, bu hikayelerin kahramanları ile onların melankolisini taşıyan bir nehir: Seine Nehri, işte bu şehrin en anlatılmaya değer öykülerini biriktirmektedir... Tuğba Yüksel Paris’i Seine üzerinden fotoğrafladı.
 
 
Yalnızlıklarını kalabalıklara anlatamayanlar ya da kalabalığın tam kalbindeki yalnızlar, sıkıntılarının elden ele dolaşmasını arzulayanlar veya nehrin dilsizliğine güvenip ona içini dökenler hemen hepsi bu Dünya’nın en bilindik kentinin hüzün yüküyle bahtiyar sularına bazen köprülerinden, bazen kıyılarından acılarını, mutluluklarını, günahlarını, geçmişlerini ve geleceklerini döküyorlar...
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER