'Kentin Tanığı 2'

Merih Yıldız, ''Süreç olarak göndermeler'' serisinin ikinci sergisi olan ''Kentin Tanığı 2'' sergisi ile 7 Ocak-5 Şubat 2016 tarihleri arasında Key Art Project sanat galerisinde sanatseverlerle buluşuyor.

'Kentin Tanığı 2'
Resimlerinde kent insanına ait gözlemleri aktarırken anlık fotoğrafları çeken Yıldız dondurulmuş zamanda resmin teknik ustalıklarını arar. Yaşadığı kentin ruhuyla duygusal bir etkileşime giren sanatçı bu duygu durumunu tanıklıklar ve insanlar üzerinden göstermeye çalışır. Resimlerinde duygusal ve lirizm ön plandadır. Bu lirizm sanatçının genel dünyayı algılamasında kenti yaşayan bir canlı gibi duyumsar. Yaşam, tiyatrovari bir atmosferde şehrin insanları aracılığıyla tekrar sahneye çıkar. Günümüzün kırgınlıkları ve kentsel sorunlar bu sahnedeki insan yüzlerinin kırgınlıklarıyla hayat bulur. 
 
Merih Yıldız İkinci sergisi için ''Resimlerime yaşadığım kentin ruhundan bir şeyler aktardım. Karakterlerim kalabalığın içinden herhangi birimiz oldu. Kent insanının yaşadığı bilindik tekrarları biraz ironik, biraz şiirsel yaklaşımlarla ele alıp yakın ve uzaktan aşkı dostluğu yalnızlığı tuvale yansıttım. Bu sergi daha önceki sergiden farklı olarak kent yaşamındaki küresel iklim değişiklikleri, doğaya karşı ilgisizlik ve bireyin yalnızlığı gibi temalar etrafında yumuşak tepkilere dönüştü'' sözleriyle son sergisinde ne yapmak istediğini açıklarken aynı zamanda içinde bulunduğu ortama karşı tutumu izleyiciyle paylaşır.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER