Kendini Bul / FindYourself

Galeri İlayda 10 Kasım tarihine kadar Barış Cihanoğlu’nun “Kendini Bul / FindYourself” isimli 15.solo resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Kendini Bul / FindYourself

Genç kuşak çağdaş ressamlar arasında, kendine özgü resim dili ve sıra dışı bakış açısı ile bilinen Barış Cihanoğlu, ''Kendini Bul / Find Yourself'' adını verdiği son serisinde, yaşam içindeki bireyin kararsızlıklarını, benlik arayışlarını, bulunduğu dünya ile kendi iç dünyaları arasında kalışları ile araf’ ta kalmanın yarattığı sorunları ve aidiyet meselesini irdeliyor.

Sanatçı resmine son dönemde eklediği deformasyonlara ve sıra dışı çekilmelere bu serisinde de devam ediyor. Portrelerde uyguladığı deformasyonlarda, figürler adeta tuvalin dışındaki başka bir kütlenin çekim etkisi altında kalarak belirli bir yöne doğru sistemli bir şekilde çekilmekteler. Buradaki çekilmeler bazen, aynı kompozisyondaki iki farklı figürü aynı çizgide buluşturabiliyor ve bir anlamda onların kader ortaklığına gönderme yapıyor. Bazı kompozisyonlarda benzer konumdaki figürler birbirleriyle kaynaşıp, adeta ‘’aynılaşıyor’’.

Sanatseverler 10 Kasım tarihine kadar Galeri İlayda’da bu farklı sergiyi ziyaret edebilirler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2013, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER